https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_f30547e69b4373fde58317f66_o.jpg
Ölkənin aparıcı banklarından biri olan Bank Respublika və Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyası (AFFA) arasında Azərbaycan futbolunun davamlı inkişafına dəstək məqsədilə sponsorluq müqaviləsi imzalanıb. Müqaviləni “Bank Respublika”nın İdarə Heyətinin sədri Tariyel İsmayılov və AFFA-nın icraçı vitse-prezidenti Sərxan Hacıyev imzalayıblar.
İmzalanma mərasimində Bank Respublikanın rəhbərliyi, AFFA nümayəndələri, futbol ictimaiyyətinin tanınmış simaları və media nümayəndələri iştirak etdilər.
Bu əməkdaşlıq futbolun həm peşəkar, həm də kütləvi inkişafına yönəlib. 4 il müddətinə bağlanmış müqavilə çərçivəsində, Bank Respublika yalnız maliyyə dəstəyi göstərməklə kifayətlənməyərək, ölkəmizdə futbolun inkişafı, gənclərin idmana cəlb olunması və sağlam həyat tərzinin təşviqi sahəsində geniş miqyaslı layihələrin həyata keçirilməsini hədəfləyir.
"Bu gün Azərbaycan futbolu üçün əlamətdar günlərdən biridir. Bank sektorunun futbolumuzun inkişafına öz töhfəsini verməyə hazır olması sevindirici haldır. Ölkə futboluna göstərdiyi diqqətə, əməkdaşlığa görə “Bank Respublika”ya dərin təşəkkürümüzü bildiririk. Bu əməkdaşlığın həm milli assosiasiya, həm də bank üçün faydalı olacağına əminik” deyə AFFA-nın İcraçı vitse-prezidenti Sərxan Hacıyev qeyd edib.
"Bank Respublika olaraq Azərbaycan futbolunun gələcəyinə inanırıq və bu müqavilə ilə futbolumuzun inkişafına töhfə verməkdən qürur duyuruq. Əminik ki, Milli Komandamız gələn il Dünya Çempionatının seçmə oyunlarında baxımlı oyun nümayiş etdirərək futbol azarkeşlərimizi sevindirəcək. AFFA ilə əməkdaşlıq çərçivəsində futbolun kütləviləşdirilməsi, gənc istedadların üzə çıxarılması və peşəkar futbolun inkişafına dəstək olmaq bizim məqsədlərimizdir." deyə “Bank Respublika”nın İdarə Heyətinin sədri Tariyel İsmayılov qeyd edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_f30547e69b4373fde58317f66_o.jpg
Банк Республика, один из ведущих банков страны и Ассоциация Футбольных Федераций Азербайджана (АФФА) подписали спонсорское соглашение в поддержку устойчивого развития азербайджанского футбола. Соглашение подписали Председатель Правления Банка Республика Тариэль Исмайлов и Исполнительный Вице-президент АФФА Сархан Гаджиев.
В церемонии подписания приняли участие руководство Банка Республика, представители АФФА, известные фигуры футбольного сообщества и представители СМИ.
Данное сотрудничество направлено как на развитие профессионального, так и массового футбола. В рамках четырехлетнего соглашения Банк Республика ставит своей целью не только предоставление финансовой поддержки, но и реализацию масштабных проектов, направленных на развитие футбола в стране, привлечение молодежи к спорту и пропаганду здорового образа жизни.
«Сегодня один из самых знаменательных дней для азербайджанского футбола. Отрадно, что банковский сектор готов внести свой вклад в развитие нашего футбола. Выражаем глубокую благодарность Банку Республика за сотрудничество и за внимание к развитию футбола в стране. Мы уверены, что это сотрудничество будет успешным как для национальной ассоциации, так и для банка», - заявил исполнительный вице-президент АФФА Сархан Гаджиев.
"Банк Республика верит в будущее азербайджанского футбола и гордится возможностью внести вклад в его развитие с помощью данного соглашения. Мы уверены, что наша Национальная сборная в следующем году порадует болельщиков зрелищной игрой в отборочных матчах Чемпионата мира. В рамках сотрудничества с АФФА наша цель – популяризация футбола, выявление молодых талантов и поддержка профессионального футбола," - отметил Председатель Правления Банка Республика Тариэль Исмайлов.