https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_f855a0a815d857dd100e595b4_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) nümayəndə heyəti Qırğızıstanın paytaxtı Bişkek şəhərində yerləşən Qırğızıstan Beynəlxalq Universitetinə işgüzar səfər edib.
Səfər çərçivəsində BDU rektorunun keyfiyyət təminatı üzrə müşaviri Asiman İlyasov və Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Rauf Həsənov Qırğızıstan Beynəlxalq Universitetinin rəqəmsallaşma üzrə prorektoru Azamat Bagdatov və beynəlxalq təhsil proqramları üzrə koordinatoru Altınbek Anarbek ilə görüşüblər.
Görüş zamanı iki ali təhsil müəssisəsi arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib. Xüsusilə beynəlmiləlləşmə proseslərinin sürətləndirilməsi, birgə akademik və elmi layihələrin həyata keçirilməsi məsələləri diqqət mərkəzində olub.
BDU nümayəndələri universitetin beynəlxalq əlaqələrinin inkişafı istiqamətində həyata keçirilən islahatlar və əldə olunan nailiyyətlər barədə təqdimat ediblər. Təqdimatda BDU-da rəqəmsallaşma, eləcə də qlobal miqyasda rəqabət qabiliyyətliliyinin artırılması istiqamətlərində görülən işlər xüsusi vurğulanıb.
Qırğızıstan Beynəlxalq Universitetinin nümayəndələri belə əməkdaşlığın hər iki universitet üçün mühüm perspektivlər vəd etdiyini bildirib, birgə layihələrin və akademik mübadilələrin gələcəkdə daha da genişləndirilməsi istiqamətində niyyətlərini ifadə ediblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_f855a0a815d857dd100e595b4_o.jpg
Делегация Бакинского государственного университета (БГУ) совершила рабочий визит в Международный университет Кыргызстана, расположенный в столице Кыргызстана Бишкеке.
Советник ректора БГУ по обеспечению качества Асиман Ильясов и заведующий отделом международного сотрудничества Рауф Гасанов встретились с проректором по цифровизации Международного университета Кыргызстана Азаматом Багдатовым и координатором международных образовательных программ Алтынбеком Анарбеком.
Обсуждались возможности сотрудничества между двумя вузами. В частности, в центре внимания были вопросы ускорения процессов интернационализации, реализации совместных академических и научных проектов.
Представители БГУ выступили с презентацией о развитии международных связей и достижениях вуза. В презентации особо подчеркнута работа, проводимая в БГУ в направлении цифровизации, а также повышения его конкурентоспособности в мировом масштабе.