https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_6b27734cb372066202017a436_o.jpg
Yelo Bank, sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində iqtisadiyyatımızın dayanıqlılığı və ölkəmizin ekoloji vəziyyətinin yaxşılaşdırılmasına töhfə verən layihələri dəstəkləməyi prioritet hesab edir. Bu istiqamətdə atılan növbəti addım UNEC-də keçirilən “Müasir dövrün trendləri: Yaşıl iqtisadiyyat və dayanıqlı inkişaf” mövzusunda İqtisadiyyat və Sosial Elmlər Sahəsində Tədqiqatçıların I Beynəlxalq Konfransına dəstəyi oldu.
Tədbirdə yerli və beynəlxalq tədqiqatçılar yaşıl iqtisadiyyat, dayanıqlı enerji və ekoloji məsuliyyət kimi mühüm mövzuları müzakirə etdilər. Afrika, Avropa, ABŞ və digər ölkələrdən qatılan iştirakçılar konfransa müxtəlif məqalələr təqdim edərək, qlobal problemlərin həlli ilə bağlı bilik və təcrübələrini bölüşdülər.
Bu cür təşəbbüsləri dəstəkləyərək, Yelo Bank Azərbaycanın intellektual və ekoloji inkişafına töhfə verməyə davam edir və gələcək nəsillər üçün daha yaşıl və dayanıqlı bir gələcəyin qurulmasına xidmət edir.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_6b27734cb372066202017a436_o.jpg
Реализуя свою стратегию социальной ответственности, Yelo Bank уделяет особое внимание поддержке проектов, которые способствуют устойчивости экономики и улучшению экологической ситуации в нашей стране. Очередным шагом в этом направлении стала поддержка 1-ой Международной конференции исследователей в области экономики и социальных наук на тему «Тенденции современной эпохи: зеленая экономика и устойчивое развитие», прошедшей в UNEC.
В рамках конференции местные и международные исследователи обсудили ключевые темы, такие как зеленая экономика, устойчивая энергетика и экологическая ответственность. Участники из Африки, Европы, США и других стран представили свои научные статьи и поделились знаниями и опытом в решении глобальных проблем.
Поддерживая такие инициативы, Yelo Bank продолжает вносить свой вклад в интеллектуальное и экологическое развитие Азербайджана, стремясь создать более зеленое и устойчивое будущее для следующих поколений.