https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_4795d37167b2ce11d0507ef8e_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) nümayəndə heyəti Bişkek şəhərində yerləşən Qırğızıstan-Rusiya Slavyan Universitetinə işgüzar səfər edib.
Səfər çərçivəsində BDU rektorunun keyfiyyət təminatı üzrə müşaviri Asiman İlyasov və Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Rauf Həsənov Qırğızıstan-Rusiya Slavyan Universitetinin tədris işləri üzrə prorektoru Yelena Devyatova, Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Yuliya Kalyujnaya, Beynəlxalq əlaqələr fakültəsinin dekanı Rəhman Allahverdiyev və Təbiət mühəndislik elmləri fakültəsinin dekanı Nikita Komarsov ilə görüş keçiriblər. Görüş zamanı ali təhsil müəssisələri arasında beynəlmiləlləşmə və elmi-tədqiqat sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi məsələləri müzakirə olunub.
Nümayəndə heyəti son illərdə BDU-nun elmi fəaliyyətinin inkişafı və universitetin qlobal arenada nüfuzunun artırılması istiqamətində həyata keçirilən islahatlar və əldə edilən nailiyyətlər barədə təqdimatla çıxış edib.
Qırğızıstan-Rusiya Slavyan Universitetinin tədris işləri üzrə prorektoru Yelena Devyatova BDU ilə əməkdaşlığın hər iki universitet üçün böyük perspektivlər yaratdığını, birgə layihələrin, eləcə də akademik mübadilələrin gələcəkdə daha da inkişaf etdiriləcəyinə ümid etdiyini bildirib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_4795d37167b2ce11d0507ef8e_o.jpg
Делегация Бакинского государственного университета (БГУ) посетила с деловым визитом Кыргызско-российский славянский университет, расположенный в Бишкеке.
Советник ректора БГУ по обеспечению качества Асиман Ильясов и заведующий отделом международного сотрудничества Рауф Гасанов встретились с проректором по учебной работе бишкекского вуза Еленой Девятовой, заведующим отделом международных связей Юлией Калюжной, деканом факультета международных отношений Рахманом Аллахвердиевым и деканом естественно-технического факультета Никитой Комарцовым. Обсуждено расширение интернационализации и научно-исследовательского сотрудничества между вузами.
Делегация выступила с презентацией о реформах и достижениях, осуществленных для развития научной деятельности БГУ и повышения репутации университета.
Проректор Елена Девятова отметила, что сотрудничество с БГУ создает большие перспективы для обоих вузов, и надеется, что совместные проекты, а также академические обмены получат дальнейшее развитие.