https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_06750361ac65f99c4a18665da_o.jpg
Son günlər Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədində Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri tərəfindən Azərbaycan Ordusunun mövqeləri intensiv atəşə tutulur.
Sentyabrın 5-i axşam saatlarında Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri dövlət sərhədinin Basarkeçər rayonunun Yuxarı Şorca və Əzizli yaşayış məntəqələri istiqamətində yerləşən mövqelərindən Kəlbəcər rayonunun Zivel və Yellicə yaşayış məntəqələri istiqamətində yerləşən Ordumuzun mövqelərini müxtəlif növ atıcı silahlardan atəşə tutub.
Bütün istiqamətlərdə bölmələrimiz tərəfindən adekvat cavab tədbirləri görülüb.
Bildiririk ki, son günlər Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədində baş verən gərginliyə görə bütün məsuliyyət Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyinin üzərinə düşür.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_06750361ac65f99c4a18665da_o.jpg
В последнее время подразделения вооруженных сил Армении на азербайджано-армянской государственной границе подвергают интенсивному обстрелу позиции Азербайджанской Армии.
Вечером 5 сентября подразделения вооруженных сил Армении с позиций в направлении населенных пунктов Йухары Шорджа и Азизли Басаркечярского района, на государственной границе, подвергли обстрелу из различных видов стрелкового оружия позиции нашей армии, дислоцированные в направлении населенных пунктов Зивель и Йеллиджа Кяльбаджарского района.
Во всех направлениях нашими подразделениями были приняты адекватные ответные меры.
Сообщаем, что вся ответственность за сложившуюся в последнее время напряженность на азербайджано-армянской государственной границе лежит на военно-политическом руководстве Армении.