https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_06750361ac65f99c4a18665da_o.jpg
Son günlər Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədində Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri tərəfindən Azərbaycan Ordusunun mövqeləri intensiv atəşə tutulur.
Sentyabrın 5-i axşam saatlarında Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri dövlət sərhədinin Basarkeçər rayonunun Yuxarı Şorca və Əzizli yaşayış məntəqələri istiqamətində yerləşən mövqelərindən Kəlbəcər rayonunun Zivel və Yellicə yaşayış məntəqələri istiqamətində yerləşən Ordumuzun mövqelərini müxtəlif növ atıcı silahlardan atəşə tutub.
Bütün istiqamətlərdə bölmələrimiz tərəfindən adekvat cavab tədbirləri görülüb.
Bildiririk ki, son günlər Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədində baş verən gərginliyə görə bütün məsuliyyət Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyinin üzərinə düşür.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_06750361ac65f99c4a18665da_o.jpg
In recent days, the Armenian armed forces units on the Azerbaijani-Armenian state border subject to intensive fire the positions of the Azerbaijan Army.
During the evening of September 5, the Armenian armed forces units from the positions in the direction of the Yukhari Shorzha and Azizli settlements of the Basarkechar region of the state border using various types of small arms subjected to fire the Azerbaijan Army positions in the direction of the Zivel and Yellija settlements of the Kalbajar region.
Adequate retaliatory measures were taken by the Azerbaijan Army Units in all directions.
We inform that the Armenian military-political leadership bears all responsibility for the recent tension that occurs on the Azerbaijani-Armenian state border.