Soydaşlarımız İsveçdə seçki marafonuna qoşulublar
İsveçdə yaşayan soydaşlarımızın bir qrupu sentyabrin 11-də ölkə üzrə keçiriləcək riksdaq (parlament), regional və bələdiyyə seçkilərində öz namizədliklərini irəli sürüb.
Seçki marafonunda Sosial-Demokrat Partiyasını İradə Əliyeva Söderberg (Jönşöping bölgəsi üzrə regional şura), Mahirə Muxtarova (Höteborq bələdiyyə məclisi), Xalidə Mərafət (Huddinge bələdiyyə məclisi), Aylin Fazelian (riksdaq), Mərkəz Partiyasını isə Aida Kərimli (riksdaq və regional şura), Duman Radmehr (Vestra Hötaland əyalət şurası) və Turan Əliyev (riksdaq, əyalət şurası və bələdiyyə məclisi) təmsil edəcəklər.
Qeyd edək ki, İsveç Azərbaycanlıları Koordinasiya Şurasının sədri İradə Əliyeva Söderberg Jönşöping bölgəsindəki regional şuranın 4 çağırış deputatı, Turan Əliyev Partille şəhər bələdiyyə məclisinin üzvü və Höteborq bölgəsi üzrə Miqrasiya və İnzibati məhkəmə jürisi, Aylin Fazelian parlamentin deputatı olub.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi soydaşlarımıza seçicilərin əksəriyyətinin səsini qazanmağı, İsveçin ictimai-siyasi və humanitar həyatına töhfələr bəxş etməyi arzulayır.

https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_6de1d510ec6e38865fc432c9f_o.jpg
Группа проживающих в Швеции наших соотечественников выдвинула свои кандидатуры на предстоящих 11 сентября выборах в риксдаг (парламент), региональных и муниципальных выборах.
Социал-демократическую партию в избирательном марафоне будут представлять Ирада Алиева Сёдерберг (региональный совет по округу Йоншёпинг), Махира Мухтарова (муниципальное собрание Гетеборга), Халида Марафат (муниципальное собрание Худдинге), Айлин Фазелиан (риксдаг), а партию Центра – Аида Керимли (риксдаг и региональный совет), Думан Радмехр (совет провинции Вестра Геталанд) и Туран Алиев (риксдаг, провинциальный совет и муниципальное собрание).
Отметим, что председатель Координационного совета азербайджанцев Швеции Ирада Алиева Сёдерберг являлась депутатом регионального совета по округу Йоншёпинг 4 созывов, Туран Алиев – членом муниципального собрания города Партилле и жюри Миграционного и административного суда по региону Гетеборг, а Айлин Фазелиан – депутатом парламента.
Государственный комитет по работе с диаспорой желает нашим соотечественникам набрать голоса большинства избирателей и внести вклад в общественно-политическую и гуманитарную жизнь Швеции.