UNEC-in elmi jurnalı Scopus bazasında indeksləndi!
Sevindirici haldır ki, jurnal UNEC-in ilk müraciəti əsasında, Scopus tərəfindən heç bir irad olmadan beynəlxalq bazada indekslənib.
UNEC JEAS” jurnalı beynəlxalq standartlara uyğun olaraq, 2023-cü ildən Rəqəmsal Obyekt İdentifikatorları (DOI) üçün rəsmi qeydiyyat agentliyi olan Crossref-in rəsmi üzvüdür və dərc edilən bütün məqalələrə agentlik tərəfindən təsdiq olunmuş DOI-lər verilir. Jurnal Crossref-lə yanaşı, qısa zamanda Index Copernicus, WorldCat, Google Scholar, Eurasian Scientific Journal Index, Cite Factor, Directory of Research Journals Indexing, Cosmos Impact Factor, Scientifi Indexing Service bazalarında da indekslənib.
Jurnalın 2024-cü ildəki daha bir uğuru nüfuzlu “Chemical Abstract Service” (CAS) bazasına daxil edilməsi olub. Nəşrə başlandığı ilk gündən jurnalda ümümilikdə 57 elmi məqalə dərc olunub. Dərc olunmuş 37 məqaləyə Scopus və Web of Science bazalarında indekslənmiş jurnallardakı məqalələrdən 160-dan çox istinad edilib.
2021-ci ilin dekabr ayından yayımlanan “UNEC Journal of Engineering and Applied Sciences” jurnalı www.unec-jeas.com veb səhifəsi üzərindən, eləcə də çap versiyasında buraxılır. Jurnal ildə iki dəfə olmaqla (may və dekabr aylarında), dərc edilir. Jurnalın baş redaktoru UNEC-in elm və innovasiyalar üzrə prorektoru, professor Rövnəq Rzayevdir.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_97ef640d049f7bc55ed486c06_o.jpg
Научный журнал Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) “UNEC Journal of Engineering and Applied Sciences” индексирован на международной базе данных Scopus.
Отрадно, что по первой подаче заявки от UNEC журнал был индексирован на базе данных Scopus без каких-либо возражений.
В соответствии с международными стандартами, журнал “UNEC JEAS” с 2023 года является официальным членом Crossref - агентства по регистрации цифровых идентификаторов объектов (DOI) и все опубликованные статьи получают DOI, утвержденные агентством.
Кроме того, за короткий срок журнал был включен в следующие базы данных: Index Copernicus, WorldCat, Google Scholar, Eurasian Scientific Journal Index, Cite Factor, Directory of Research Journals Indexing, Cosmos Impact Factor и Scientific Indexing.
Ещё одним достижением журнала в 2024 году стало его включение в престижную базу данных “Chemical Abstracts Service” (CAS). С момента своего основания журнал опубликовал 57 научных статей. Из них 37 статей были процитированы более 160 раз в журналах, индексируемых базами данных Scopus и Web of Science.
Издаваемый с декабря 2021 года журнал “UNEC Journal of Engineering and Applied Sciences” доступен как на сайте www.unec-jeas.com, так и в печатной версии. Журнал выходит два раза в год (в мае и декабре). Главным редактором журнала является проректор UNEC по науке и инновациям профессор Ровнаг Рзаев.7