2022-ci il 01-02 sentyabr tarixlərində Bakı Dövlət Universitetində (BDU) fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturaya qəbul olmaq üçün fəlsəfə fənnindən qəbul imtahanları keçirilib.
İmtahanlarda BDU-nun doktoranturasına sənəd təqdim etmiş 157, eləcə də Xəzər Universiteti, Bakı Biznes Universiteti, Qərbi Kaspi Universiteti, Azərbaycan Universiteti, Bakı Avrasiya Universiteti və Odlar Yurdu Universitetinin doktoranturalarına sənəd vermiş 47 nəfər, ümumilikdə 204 iddiaçı iştirak edib.
İmtahanlar BDU, Xəzər Universiteti, Bakı Biznes Universiteti, Qərbi Kaspi Universiteti, Azərbaycan Universiteti, Bakı Avrasiya Universiteti və Odlar Yurdu Universitetinin professor-müəllimlərindən ibarət İmtahan Komissiyası tərəfindən şifahi formada keçirilib.

В БГУ прошли экзамены для поступления в докторантуру по философии В БГУ прошли экзамены для поступления в докторантуру по философии
В Бакинском государственном университете (БГУ) состоялись вступительные экзамены по предмету «философия» для поступления в докторантуру программы доктора философии.
Всего в экзаменах приняли участие 204 соискателя: 157 из них подавали документы в докторантуру БГУ, остальные 47 соискателей – в докторантуру других вузов страны. Экзамены проводились в устной форме экзаменационной комиссией, состоящей из профессуры БГУ и этих вузов.