https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_ae5520ec2d12ce85b60f0a435_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) 105 illik yubileyi münasibətilə elan etdiyi “105 yaşlı elm və təhsil məbədi” adlı esse müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb.
Qalibləri təbrik edən rektor Elçin Babayev belə müsabiqələrin BDU-nun şanlı, keşməkeşli tarixinin, zəngin ənənələrinin, ölkənin elm-təhsil, ictimai həyatında, milli düşüncənin formalaşmasında rolunun təbliği baxımından mühüm önəm daşıdığını bildirib. O qeyd edib ki, bu il oktyabrın 8-də elan edilən “105 yaşlı elm və təhsil məbədi” adlı esse müsabiqəsinə 39 tələbə yazı təqdim edib. Müsabiqə komissiyasının qərarı ilə I yerə Tarix fakültəsinin II kurs tələbəsi Zivərxanım Məmmədova, II yerə Filologiya fakültəsinin I kurs tələbəsi Xədicə İmanlı, III yerə Coğrafiya fakültəsinin II kurs tələbəsi Varis Əhmədlinin esseləri layiq görülüb. Rektor qaliblərə BDU-nun ictimai həyatında bundan sonra da aktiv iştirak etməyi tövsiyə edib, onlara təhsil həyatlarında uğurlar arzulayıb.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_ae5520ec2d12ce85b60f0a435_o.jpg
Награждены победители конкурса эссе «105-летний храм науки и образования», объявленного Бакинским государственным университетом (БГУ) по случаю 105-летнего юбилея вуза.
Ректор Эльчин Бабаев, поздравивший победителей, отметил, что подобные конкурсы важны с точки зрения пропаганды славной истории БГУ, его богатых традиций, его роли в науке и образовании страны, общественной жизни, формировании национального мышления. Он подчеркнул, что на конкурс эссе под названием «105-летний храм науки и образования» представили сочинения 39 студентов. Согласно решению конкурсной комиссии, эссе студентки исторического факультета Зиверханым Мамедовой удостоен 1-го места, студентки филологического факультета Хадиджи Иманлы – 2-го места и студента географического факультета Вариса Ахмедли 3-го места. Ректор посоветовал победителям активнее участвовать в общественной жизни БГУ и пожелал успехов в образовательной жизни.