https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_32f776cdce4a48271ba4cacf3_o.jpg
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) magistratura üzrə 3 ixtisas proqramı və 10 ixtisaslaşması - İqtisadiyyat (İqtisadi nəzəriyyə, İqtisadi siyasət, Qiymətqoyma, Ekonometrika, Turizmin iqtisadiyyatı), Maliyyə (Bankçılıq, Vergitutma, Maliyyə nəzarəti, Maliyyə bazarları), Biznesin idarə edilməsi (Biznesin təşkili və idarəedilməsi) - FIBAA-nın (Almaniya) beynəlxalq akkreditasiyasını qazanıb.
Xüsusilə sevindiricidir ki, FIBAA Akkreditasiya Sertifikasiya Şurasının Qərarı ilə akkreditasiya şərtsiz və 5 il müddətinə verilib.
FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation) ali təhsilin akkreditasiyası və keyfiyyət ekspertizası üzrə beynəlxalq agentlikdir və Almaniyada yerləşir. FIBAA Almaniya, Avstriya, Hollandiya, Çin, Hindistan, Rusiya, ABŞ, İsveçrə, Rumıniya, Sloveniya və digər ölkələrdə1900-dən çox təhsil proqramlarını akkreditasiya edib.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_32f776cdce4a48271ba4cacf3_o.jpg
Three master's degree programs and ten specializations at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) have received international accreditation from FIBAA (Germany). The accredited programs include Economics (Economic Theory, Economic Policy, Pricing, Econometrics, and Economics of Tourism), Finance (Banking, Taxation, Financial Control, Financial Markets), and Business Administration (Organization and Management of Business).
Notably, the accreditation was granted unconditionally for a period of five years, as per the decision of the FIBAA Accreditation Certification Council.
FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation) is an international agency specializing in higher education accreditation and quality assurance, based in Germany. It has accredited over 1,900 educational programs across countries including Germany, Austria, the Netherlands, China, India, Russia, the USA, Switzerland, Romania, Slovenia, and others.