https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_32f776cdce4a48271ba4cacf3_o.jpg
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) magistratura üzrə 3 ixtisas proqramı və 10 ixtisaslaşması - İqtisadiyyat (İqtisadi nəzəriyyə, İqtisadi siyasət, Qiymətqoyma, Ekonometrika, Turizmin iqtisadiyyatı), Maliyyə (Bankçılıq, Vergitutma, Maliyyə nəzarəti, Maliyyə bazarları), Biznesin idarə edilməsi (Biznesin təşkili və idarəedilməsi) - FIBAA-nın (Almaniya) beynəlxalq akkreditasiyasını qazanıb.
Xüsusilə sevindiricidir ki, FIBAA Akkreditasiya Sertifikasiya Şurasının Qərarı ilə akkreditasiya şərtsiz və 5 il müddətinə verilib.
FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation) ali təhsilin akkreditasiyası və keyfiyyət ekspertizası üzrə beynəlxalq agentlikdir və Almaniyada yerləşir. FIBAA Almaniya, Avstriya, Hollandiya, Çin, Hindistan, Rusiya, ABŞ, İsveçrə, Rumıniya, Sloveniya və digər ölkələrdə1900-dən çox təhsil proqramlarını akkreditasiya edib.

Программы UNEC прошли аккредитацию FIBAA
3 магистерские программы по специальности и 10 специализаций Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) получили международную аккредитацию FIBAA (Германия) – Экономика (Экономическая теория, Экономическая политика, Оценка, Эконометрика, Экономика туризма), Финансы (Банковское дело, Налогообложение, Финансовый контроль, Финансовые рынки), Управление бизнесом (Организация и управление бизнесом).
Особенно приятно, что решением Совета по аккредитации и сертификации FIBAA аккредитация предоставлена ​​безоговорочно и сроком на 5 лет.
FİBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation) является международным агентством по аккредитации и оценке качества высшего образования, находящимся в Германии. FIBAA аккредитовало более 1900 образовательных программ в Германии, Австрии, Голландии, Китае, Индии, России, США, Швейцарии, Румынии, Словении и других странах.