https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_54a1d111244a0c73306a91d65_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti MDB Parlamentlərarası Assambleyasının (MDB PA-nın) Şura və 57-ci Plenar iclaslarında iştirak etmək üçün noyabrın 20-də Rusiya Federasiyasının Sankt-Peterburq şəhərinə işgüzar səfərə gəlib.
“Pulkovo” hava limanında nümayəndə heyətini Sankt-Peterburq Qanunvericilik Məclisinin Büdcə-maliyyə komitəsinin sədr müavini Andrey Ənvəroviç Ələsgərov və MDB PA Şurasının baş katibi Dmitri Arkadyeviç Kobitski, Azərbaycanın Rusiyadakı səfiri Rəhman Mustafayev, Milli Məclisin MDB PA-dakı daimi nümayəndəsi Aydın Cəfərov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın MDB PA-nın Şura və 57-ci Plenar iclaslarında çıxışı, tədbirdə iştirak edən parlament nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri ilə bir sıra görüşləri nəzərdə tutulub.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_54a1d111244a0c73306a91d65_o.jpg
Парламентская делегация под руководством спикера Милли Меджлиса Сагибы Гафаровой 20-го ноября прибыла в Санкт-Петербург, Российская Федерация, с рабочим визитом для участия в заседании Совета Межпарламентской Ассамблеи СНГ и 57-й Пленарной сессии МПА СНГ.
В аэропорту «Пулково» делегацию встретили заместитель председателя Бюджетно-финансового комитета Законодательного собрания Санкт-Петербурга Андрей Анварович Алескеров и генеральный секретарь Совета МПА СНГ Дмитрий Аркадьевич Кобицкий, а также посол Азербайджана в России Рахман Мустафаев, постоянный представитель Милли Меджлиса в МПА СНГ Айдын Джафаров и другие официальные лица.
В рамках визита запланированы выступление спикера Милли Меджлиса Сагибы Гафаровой на заседаниях Совета и 57-й Пленарной сессии МПА СНГ, а также ряд встреч с руководителями парламентских делегаций, участвующих в мероприятии.