https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_939c75d06a6e3890bfab8fb91_o.jpg
Ötən sutka ərzində erməni silahlı birləşmələri tərəfindən mövqelərimiz ümumilikdə 19 dəfə atəşə tutulub.
Bunlardan 16-sı Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədinin Basarkeçər və Qarakilsə rayonları istiqamətlərində yerləşən mövqelərindən Ordumuzun Kəlbəcər və Laçın rayonları istiqamətlərində yerləşən mövqelərini müxtəlif çaplı atıcı silahlardan fasilələrlə atəşə tutmaqla baş verib.
Digər 3 hadisə isə Rusiya sülhməramlılarının müvəqqəti yerləşdiyi Azərbaycan ərazisindəki qeyri-qanuni erməni silahlı dəstəsinin üzvləri tərəfindən Azərbaycan Ordusunun mövqelərini atəşə tutmaqla qeydə alınıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_939c75d06a6e3890bfab8fb91_o.jpg
За минувшие сутки армянские вооруженные формирования подвергали обстрелу позиции Азербайджанской Армии, в целом, 19 раз.
16 случаев произошли в результате периодических обстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия позиций нашей армии в направлении Кяльбаджарского и Лачинского районов с позиций в направлении Басаркечярского района и района Гаракилься на азербайджано-армянской государственной границе.
Оставшиеся 3 случая связаны с обстрелом позиций Азербайджанской Армии членами незаконных армянских вооруженных формирований на территории Азербайджана, где временно размещены российские миротворцы.