https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_939c75d06a6e3890bfab8fb91_o.jpg
Ötən sutka ərzində erməni silahlı birləşmələri tərəfindən mövqelərimiz ümumilikdə 19 dəfə atəşə tutulub.
Bunlardan 16-sı Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədinin Basarkeçər və Qarakilsə rayonları istiqamətlərində yerləşən mövqelərindən Ordumuzun Kəlbəcər və Laçın rayonları istiqamətlərində yerləşən mövqelərini müxtəlif çaplı atıcı silahlardan fasilələrlə atəşə tutmaqla baş verib.
Digər 3 hadisə isə Rusiya sülhməramlılarının müvəqqəti yerləşdiyi Azərbaycan ərazisindəki qeyri-qanuni erməni silahlı dəstəsinin üzvləri tərəfindən Azərbaycan Ordusunun mövqelərini atəşə tutmaqla qeydə alınıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_939c75d06a6e3890bfab8fb91_o.jpg
The Armenian armed formations subjected to fire the Azerbaijan Army positions a total of 19 times during the last day.
16 of these incidents occurred as a result of the periodic fire opened by the use of various caliber weapons from the positions in the direction of the Basarkechar and Garakilsa regions of the Azerbaijani-Armenian state border on positions of the Azerbaijan Army, stationed in the direction of the Kalbajar and Lachin regions.
The other 3 cases were recorded as a result of fire opened on the Azerbaijan Army positions by members of an illegal Armenian armed detachment in the territory of Azerbaijan, where the Russian peacekeepers are temporarily deployed.