https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_fe67512d5415a204c82d4ec53_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov mübadilə proqramı çərçivəsində xaricdə təhsil alacaq tələbələrlə görüşüb.
BANM-ın 13 tələbəsi 2024/2025-ci tədris ilinin yaz semestrində (qrantlı və ya qrantsız əsaslarla) təhsillərini davam etdirmək imkanı əldə edib. Onlar İspaniyanın Alicante Universiteti və Qranada Universiteti, Portuqaliyanın Braqança Texniki Universiteti, Türkiyənin Sabancı Universiteti və Bahçeşehir Universiteti, eləcə də Bolqarıstanın Angel Kançev adına Ruse Universitetində təhsil alacaqlar.
Kompüter mühəndisliyi 1 qrantlı və 2 qrantsız, Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi 4 qrantlı və 1 özhesabına, Kimya mühəndisliyi ixtisasının tələbələri üçün 2 qrantlı, habelə MBA tələbələri üçün 2 qrantlı yer ayrılıb.
Rektor tələbələrə uğurlar arzulayıb, bu təcrübənin peşəkar kadr kimi yetişmələrinə böyük töhfə verəcəyini deyib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_fe67512d5415a204c82d4ec53_o.jpg
Ректор Бакинской высшей школы нефти (БВШН) SOCAR Эльмар Гасымов встретился со студентами, которые будут учиться за рубежом по программе обмена.
13 студентам БВШН была предоставлена возможность продолжить обучение (с грантами или без них) в весеннем семестре 2024/2025 учебного года.
Они будут учиться в Университете Аликанте (Испания), Университете Гранады (Испания), Политехническом университете Брагансы (Португалия), Университете Сабанджи (Турция), Университете Бахчешехир (Турция) и Русенский университет им. «Ангел Кънчев» (Болгария).
Для данных студентов места были распределены в следующем порядке: 1 место с грантом и 2 места без гранта для специальности «Компьютерная инженерия», 4 места с грантом и 1 место с обучением за собственный счет для специальности «Автоматизация технологических процессов», 2 места с грантом для специальности «Химическая инженерия» и 2 места с грантом для МВА.
Ректор пожелал студентам успехов и сказал, что эта учеба будет способствовать их развитию как профессионалов.