SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) və “SABAH.academy” MMC arasında anlaşma memorandumu imzalanıb. Memorandumu Ali Məktəbin rektoru Elmar Qasımov və SABAH.HUB-ın Baş icraçı direktoru Rəhim Bayramlı imzalayıblar.
İmzalanma mərasimində SABAH.HUB-ın İdarə Heyətinin üzvü Fərhad Paşayev, o cümlədən BANM-ın administrativ heyəti iştirak edib.
Memorandum çərçivəsində ikitərəfli əməkdaşlığın qurulması, birgə elmi-tədqiqatların aparılması, innovativ layihələrin işlənib hazırlanması, beynəlxalq əlaqələrin inkişaf etdirilməsi istiqamətində qarşılıqlı dəstəyin göstərilməsi planlaşdırılır. Bununla yanaşı, BANM tələbələri üçün istehsalat təcrübələrinin, “Sahibkarlığa giriş kursu”nun və “Hackathon” müsabiqəsinin təşkili, təlim və treninqlərin keçirilməsi, eləcə də əməkdaşlarının müvafiq təlimlərə cəlb edilməsi nəzərdə tutulur.
Rektor qarşılıqlı əməkdaşlığın əhəmiyyətini vurğulayaraq, gələcəkdə yaradılacaq 'Sabah City' texnoparkında Ali Məktəbin də iştirak etmək niyyətində olduğunu bildirib. Habelə, “SABAH.Hub”-un dəstəyilə yaradılmış “Baku ID” İnnovasiya Festivalında BANM-ın hər iki komandasının 100 min ABŞ dolları məbləğində pul mükafatına layiq görüldüyünü xatırladıb.
Rəhim Bayramlı isə çıxışında əməkdaşlığa görə təşəkkür edərək, "Əlbəttə ki, ilk gəldiyimiz yer BANM olmalı idi. Biz bu tərəfdaşlığın daha da inkişaf etməsini ümid edir, gələcəkdə daha çox uğura imza atacağımıza inanırıq”, - deyə vurğulayıb.

Между Бакинской высшей школой нефти (БВШН) SOCAR и ООО “SABAH.academy” подписан меморандум о взаимопонимании. Меморандум подписали ректор БВШН Эльмар Гасымов и генеральный директор SABAH.HUB Рагим Байрамлы.
В церемонии подписания приняли участие член совета директоров SABAH.HUB Фархад Пашаев, а также административный состав БВШН.
В рамках меморандума планируется наладить двустороннее сотрудничество, проводить совместные научные исследования, разрабатывать инновационные проекты, оказывать взаимную поддержку в направлении развития международных отношений. Кроме того, документ предусматривает организацию стажировок для студентов БВШН, организацию «Вводного курса в предпринимательство» и конкурса «Хакатон», а также проведение тренингов.
Говоря о важности взаимного сотрудничества, Э. Гасымов отметил, что БВШН намерена участвовать в технопарке Sabah City, который будет создан в будущем. Также он напомнил, что обе команды БВШН были награждены денежным призом в размере 100 тысяч долларов США на фестивале инноваций Baku ID, организованном при поддержке SABAH.Hub.
Рагим Байрамлы, в свою очередь, выразил благодарность за сотрудничество и сказал: "Конечно, БВШН должна быть первым местом, которое мы посетили. Мы надеемся, что это партнерство будет развиваться и дальше, и мы верим, что в будущем добьемся еще больших успехов”.