https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_c437b7e3fb175e1b6ff297828_o.jpg
Dünyanın ən nüfuzlu nəşrlərindən biri olan “TIME” jurnalı Azərbaycan haqqında hazırladığı məqalədə “Azerconnect Group”un fəaliyyətindən bəhs edib. “Azerconnect Group Azərbaycanı dünyaya bağlayır” adlı məqalədə “Azerconnect Group”un ölkənin aparıcı İKT şirkəti olması, həmçinin bu il dünyanın telekommunikasiya nəhəngi “Vodafone”la strateji tərəfdaşlığa başlaması qeyd olunub. Bildirilib ki, bu tərəfdaşlıq şirkətə rəqəmsallaşma, təhlükəsizlik əməliyyatları mərkəzləri, şəbəkə texnologiyaları və kommersiya xidmətləri kimi mühüm sahələrdə inkişafı daha da sürətləndirməyə imkan verəcək.
“Azerconnect Group”un baş direktoru Emil Məsimov nəşrə müsahibəsində şirkətin ölkədə qabaqcıl texnologiyaların tətbiqi üçün kifayət qədər resursu və güclü infrastrukturu olduğunu qeyd edib: “Telekommunikasiya və İKT sahəsində sürətlə baş verən yeniliklər uzunmüddətli planlama baxımından əsl çağırışdır. Bu çağırışların öhdəsindən gəlmək üçün bazardakı dəyişikliklərə çevik reaksiya olduqca önəmlidir”.
Məqalədə, həmçinin bildirilib ki, “Azerconnect Group” “Deloitte” şirkəti tərəfindən təsis olunmuş “Best Managed Companies Azerbaijan 2024” müsabiqəsinin qalibi seçilib, həyata keçirilən innovativ təşəbbüslərə görə “Top Employers Institute” (Ən Yaxşı İşəgötürənlər İnstitutu) və digər beynəlxalq təşkilatların mükafatlarına layiq görülüb.
Eyni zamanda, materialda şirkətin dayanıqlılıq sahəsində icra etdiyi layihələr barədə məlumat da yer alıb. Vurğulanıb ki, qabaqcıl biznes modellərinin tətbiqi nəticəsində şirkət enerji səmərəliyini əhəmiyyətli dərəcədə artıraraq, enerji istehlakını 60%-ə qədər azaldıb.
“TIME” jurnalında dərc olunan məqalə ilə bu linkə keçid etməklə tanış olmaq olar.
Ölkəmizdə dinamik şəkildə inkişaf edən İKT və yüksək texnologiyalar sahələrində fəaliyyət göstərən “Azerconnect Group” mobil, internet, beynəlxalq kanalların təşkili və FinTech, AdTech, Media/TV kimi rəqəmsal xidmətlər təqdim edir.
“Azerconnect Group” müxtəlif ölkələrdə enerji, telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərən “NEQSOL Holding” beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_c437b7e3fb175e1b6ff297828_o.jpg
TIME, один из самых известных журналов в мире, рассказал о деятельности Azerconnect Group в своей последней статье об Азербайджане. Статья под названием Azerconnect Group – Connecting Azerbaijan to the World подчеркивает статус Azerconnect Group как ведущей ИКТ-компании, а также рассказывает о стратегическом партнерстве, подписанном с Vodafone ранее в этом году. Было отмечено, что партнерское соглашение позволит Azerconnect Group ускорить развитие в таких ключевых областях, как цифровизация, центры безопасности, сетевые технологии и коммерческие услуги.
В своем интервью журналу генеральный директор Azerconnect Group Эмиль Масимов подчеркнул, что компания обладает достаточными ресурсами и надежной инфраструктурой для внедрения передовых технологий в стране: «В сфере телекоммуникаций и ИКТ скорость цифровых изменений усложняет долгосрочное планирование. Именно гибкость и способность адаптироваться к изменениям рынка играют важную роль в преодолении этих сложностей».
В статье также подчеркивается, что компания была признана победителем конкурса Best Managed Companies Azerbaijan 2024, учрежденного компанией Deloitte, удостоена сертификата «Лучший работодатель от Top Employers Institute», а также получила ряд других международных наград за свои инновационные достижения.
В статье также представлены проекты компании в области устойчивого развития. Отмечено, что применение передовых бизнес-моделей позволило компании добиться значительного повышения энергоэффективности, а также сокращения потребления энергии до 60 процентов.
Ознакомится со статьей можно по ссылке:
Об Azerconnect Group
Будучи компанией, работающей в динамично развивающихся областях ИКТ и высоких технологий нашей страны, Azerconnect Group предоставляет передовые услуги в области мобильной связи, интернета и международных выделенных линий, а также цифровые решения, такие как FinTech, AdTech и Media/TV.
Azerconnect Group является частью NEQSOL Holding, международной группы компаний, работающей в разных странах в сфере энергетики, телекоммуникаций, высоких технологий и строительства.