https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_450a66d2252bc6e552a86d330_o.jpg
FCHAIN Türkiyənin direktoru Münəvvər Polat Çətin və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə menecer Günel Musa Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilən “Logitrans” sərgisində “Financial Chain Corporation”ı təmsil ediblər.
“Logitrans” sərgisi hər il Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilən beynəlxalq logistika və nəqliyyat sərgisidir. Bu, Avrasiya regionunda nəqliyyat, logistika və təchizat zəncirinin idarə edilməsinə həsr olunmuş aparıcı tədbirlərdən biridir. Sərgi adətən ekspeditorluq, nəqliyyat xidmətləri, anbar və logistika texnologiyaları daxil olmaqla müxtəlif sektorlardan şirkətləri, peşəkarları və maraqlı tərəfləri cəlb edir.
Tədbir logistika və nəqliyyat sahələrində şəbəkə qurmaq, innovasiyaları nümayiş etdirmək və tendensiyaları müzakirə etmək üçün imkanlar təqdim edib. İştirakçılar arasında tez-tez hava, dəniz, avtomobil və dəmir yolu daşımalarında ixtisaslaşan şirkətlər, eləcə də təchizat zəncirinin səmərəli idarə edilməsi üçün həllər təklif edən texnologiya təminatçıları olub.
FCHAIN komandası 2002-ci ildən 15 ölkədə fəaliyyət göstərən şirkətin fəaliyyəti haqqında geniş məlumat verərək sərgidə uğurlu netvörkinqdə iştirak ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_450a66d2252bc6e552a86d330_o.jpg
Münevver Polat Çetin, Director of FCHAIN Türkiye, and Gunel Musa, Public Relations Manager, represented Financial Chain Corporation at the Logitrans Exhibition in Istanbul, Türkiye.
The Logitrans Fair is an international logistics and transportation trade show held annually in Istanbul. As one of the leading events in the Eurasian region, it focuses on transportation, logistics, and supply chain management. The fair attracts companies, professionals, and stakeholders from various sectors, including freight forwarding, transportation services, warehousing, and logistics technologies.
With its global objectives, the Logitrans Fair serves as a professional platform for innovative logistics solutions. It is the meeting point of the professionals who carry out the logistics and transportation organization of North Africa, the Middle East, the Far East and European countries. With its participants that are dynamic and reflect market developments, the 2024 Logitrans Fair is a rare meeting in terms of new business opportunities and network expansions.
The event provided opportunities for networking, showcasing innovations, and discussing trends in the logistics and transportation industries. Participants often include companies specializing in air, sea, road, and rail transportation, as well as technology providers offering solutions for efficient supply chain management.
FCHAIN’s team engaged in fruitful networking at the exhibition, sharing extensive information about the company’s operations, which span 15 countries since its establishment in 2002.