https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_a48d7458662c46c9f1aeec31f_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “Evergreen” komandası Finlandiyada keçirilən “Junction 2024” hakatonunda qalib gəlib. Nəticədə tələbələrimiz sayəsində ölkəmiz Finlandiyada ilk dəfə təmsil olunduğu yarışda tarix yazıb.
Komanda üzvləri İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının V kurs tələbələri Vüqar Abdullayev və İsmayıl Məmmədzadə, eləcə də İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Gültac Seyiddir. Mentoru isə İnformasiya texnologiyaları kafedrasının müəllimi Nihad Əlilidir.
“Fingrid” tərəfindən təşkil edilən “Empowering Development Transparency” (İnkişafın Şəffaflığını Gücləndirmək) adlı çağırışda qalib gəlib və 1500 avroluq mükafata sahib olublar. “Evergreen”in Aligned layihəsi B2B müştərilərinin proqram təminatındakı yeniliklərdən xəbərdar olmalarını, funksional tələbləri izləmələrini və inkişaf mərhələlərini real vaxtda görmələrini təmin edən mərkəzləşdirilmiş bir platformadır.
“Junction 2024” 80-dən çox milləti təmsil edən, dünyanın müxtəlif yerlərindən gələn mindən çox seçilmiş iştirakçını bir araya gətirib. Tədbirdə 48 saat ərzində 250-dən çox layihə yaradılıb.
Xatırladaq ki, komandamız Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun dəstəyi ilə “EESTEC Baku” tərəfindən təşkil olunan “JunctionX Baku’24” tədbirinin qalibi olmuşdu.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_a48d7458662c46c9f1aeec31f_o.jpg
Команда "Evergreen" Бакинской высшей школы нефти (БВШН) SOCAR одержала победу в хакатоне "Junction 2024", прошедшем в Финляндии. Таким образом, благодаря нашим студентам наша страна вошла в историю, одержав победу на конкурсе в Финляндии, где она была представлена впервые.
В состав команды "Evergreen" входят студенты 5 курса кафедры информационной безопасности Вугар Абдуллаев и Исмаил Мамедзаде, а также студентка 4 курса кафедры информационной безопасности Гюльтадж Сейид. Ментором команды является Нихад Али, преподаватель кафедры информационных технологий.
Команда "Evergreen" победила в конкурсе «Повышение прозрачности развития» (Empowering Development Transparency), организованном Fingrid, и получила приз в размере 1500 евро. Проект “Aligned” компании “Evergreen” представляет собой централизованную платформу, которая позволяет клиентам B2B быть в курсе обновлений программного обеспечения, отслеживать функциональные требования и просматривать этапы разработки в режиме реального времени.
Junction 2024 собрал более тысячи отобранных участников из более 80 стран мира. В рамках 48-часового конкурса было создано более 250 проектов.
Напомним, что наша команда стала победителем состязания “JunctionX Baku’24”, организованного EESTEC Baku при поддержке Фонда Молодежи Азербайджанской Республики.