https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_5e80f3de96c25386960c1d158_o.jpg
bp-nin Xəzər regionunda kommunikasiya və xarici əlaqələr üzrə vitse-prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli və Azərbaycan, Gürcüstan, Türkiyə regionunda insanlar və korporativ mədəniyyət üzrə vitse-prezidenti Leyla Məmmədova
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) olublar.
bp ilə əməkdaşlığın davamlı və məhsuldar olduğunu qeyd edən BANM-ın rektoru Elmar Qasımov tələbələrin sahə üzrə praktiki biliklər qazandığını və iş imkanlarının gənc mütəxəssislərin inkişafına töhfə verdiyini bildirib.
Sonra Bəxtiyar Aslanbəyli çıxış edərək, BANM ilə əməkdaşlıqdan məmnun olduqlarını vurğulayıb və ən nizam-intizamlı Ali Məktəb adlandırıb. Təkcə son ildə bp-nin BANM-ın 15 məzununu işə götürdüyünü, son 5 ildə isə 50-dən çox tələbənin istehsalat təcrübəsində olduğunu xatırladıb. Gələcəkdə bp-nin BANM ilə əlaqələri daha da inkişaf etdirmək niyyətində olduğunu qeyd edib.
Öz növbəsində, Leyla Məmmədova da çıxışında Ali Məktəb ilə əməkdaşlıqdan məmnun olduğunu bildirib. O, gələcəkdə kadr təminatını gücləndirmək məqsədilə birgə layihələrin davam etdiriləcəyini açıqlayıb. L.Məmmədova bu cür keyfiyyətli təhsil almış və təcrübə qazanmış peşəkarları öz sıralarında görməkdən məmnun olduqlarını bildirib.
Sonda Elmar Qasımov müəllifi olduğu “Bərpa olunan enerji ehtiyatlarından istifadəyə giriş” kitabını qonağa hədiyyə edib.

https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_5e80f3de96c25386960c1d158_o.jpg
Вице-президент bp по коммуникациям и внешним связям в Каспийском регионе Бахтияр Асланбейли и вице-президент bp по человеческим ресурсам и корпоративной культуре в регионе Азербайджана, Грузии и Турции Лейла Мамедова посетили Бакинскую высшую школу нефти (БВШН).
На встрече с гостями ректор БВШН Эльмар Гасымов отметил, что сотрудничество с bp носит постоянный и продуктивный характер, благодаря чему студенты получают практические знания в профильной сфере, и что возможности трудоустройства способствуют развитию молодых специалистов.
Бахтияр Асланбейли в свою очередь выразил удовлетворение сотрудничеством с Бакинской высшей школой нефти. Назвав БВШН самым дисциплинированным университетом, он напомнил, что в текущем году bp приняла на работу 15 выпускников БВШН и что более 50 студентов БВШН прошли производственную практику в компании за последние 5 лет. Вице-президент bp отметил, что компания намерена и дальше развивать отношения с БВШН.
Лейла Мамедова также выразила удовлетворение сотрудничеством с Бакинской высшей школой нефти. Она подчеркнула, что совместные проекты будут продолжены в будущем с целью укрепления кадрового обеспечения.
«Мы рады видеть в своих рядах таких высокообразованных и опытных специалистов, как выпускники БВШН», - добавила Л. Мамедова.
В завершение Эльмар Гасымов преподнес гостье в подарок свою книгу «Введение в использование возобновляемых источников энергии».