https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_5e80f3de96c25386960c1d158_o.jpg
bp-nin Xəzər regionunda kommunikasiya və xarici əlaqələr üzrə vitse-prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli və Azərbaycan, Gürcüstan, Türkiyə regionunda insanlar və korporativ mədəniyyət üzrə vitse-prezidenti Leyla Məmmədova
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) olublar.
bp ilə əməkdaşlığın davamlı və məhsuldar olduğunu qeyd edən BANM-ın rektoru Elmar Qasımov tələbələrin sahə üzrə praktiki biliklər qazandığını və iş imkanlarının gənc mütəxəssislərin inkişafına töhfə verdiyini bildirib.
Sonra Bəxtiyar Aslanbəyli çıxış edərək, BANM ilə əməkdaşlıqdan məmnun olduqlarını vurğulayıb və ən nizam-intizamlı Ali Məktəb adlandırıb. Təkcə son ildə bp-nin BANM-ın 15 məzununu işə götürdüyünü, son 5 ildə isə 50-dən çox tələbənin istehsalat təcrübəsində olduğunu xatırladıb. Gələcəkdə bp-nin BANM ilə əlaqələri daha da inkişaf etdirmək niyyətində olduğunu qeyd edib.
Öz növbəsində, Leyla Məmmədova da çıxışında Ali Məktəb ilə əməkdaşlıqdan məmnun olduğunu bildirib. O, gələcəkdə kadr təminatını gücləndirmək məqsədilə birgə layihələrin davam etdiriləcəyini açıqlayıb. L.Məmmədova bu cür keyfiyyətli təhsil almış və təcrübə qazanmış peşəkarları öz sıralarında görməkdən məmnun olduqlarını bildirib.
Sonda Elmar Qasımov müəllifi olduğu “Bərpa olunan enerji ehtiyatlarından istifadəyə giriş” kitabını qonağa hədiyyə edib.

https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_5e80f3de96c25386960c1d158_o.jpg
bp Vice President for the Caspian region, Communications and External Affairs Bakhtiyar Aslanbayli and bp Vice President for People & Culture in the Azerbaijan, Georgia and Türkiye region Leyla Mammadova have visited Baku Higher Oil School (BHOS).
At the meeting with the guests, BHOS Rector Elmar Gasimov said that “cooperation with bp is continuous and productive, thanks to which students gain practical knowledge in the specialized field, and employment opportunities contribute to the development of young professionals”.
Bakhtiyar Aslanbayli, in turn, expressed satisfaction with cooperation with Baku Higher Oil School. Calling BHOS the most disciplined university, he recalled that “this year bp hired 15 BHOS graduates and more than 50 BHOS students have undertaken internships in the company over the last 5 years”. bp Vice President expressed the intension of the company to further develop collaboration with BHOS.
Leyla Mammadova also expressed satisfaction with cooperation with Baku Higher Oil School. She emphasized that joint projects would be continued in the future to strengthen the staffing support. “We are glad to see such highly educated and experienced specialists in our ranks,” Leyla Mammadova added.
In conclusion, Elmar Gasimov presented his book “Introduction to the Use of Renewable Energy Sources” to the guest as a gift.