https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_1a217166447f99eb4197ce1ba_o.jpg
PAŞA Sığorta iş yerində yüksək işçi məmnuniyyəti və korporativ mədəniyyət ilə bağlı mükafatlandırılan “Great Place to Work” – “Mükəmməl iş yeri” mükafatını əldə edib və Azərbaycanda bu mükafata layiq görülən ilk sığorta şirkətidir. Bu nüfuzlu mükafat, şirkətin əməkdaşlarına göstərdiyi diqqət, onların rifahı və inkişafına verdiyi önəmi təsdiqidir.
"“Great Place to Work” mükafatı şirkətdaxili mədəniyyətimizin, mükəmməlliyə və innovasiyaya sadiqliyimizin təzahürüdür. Bizim üçün bu, sadəcə “yaxşı bir iş yeri” olmaq deyil, həm də insanların ruhlandığı və bağlılıq hiss etdiyi mühit yaratmaqdır. PAŞA Sığorta olaraq, əməkdaşlarımızın inkişafına və karyera imkanlarına verdiyimiz önəmi daim diqqət mərkəzində saxlamağa davam edirik və təşkilati mədəniyyətimizin uğurumuzun əsası olduğuna inanırıq" deyə, şirkətin İnsan Resursları və İstedadların idarə olunması departamentinin rəhbəri Günay Teymurova bildirib.
Təsadüfi deyil ki, PAŞA Sığorta əməkdaşlarının karyera inkişafına təkan vermək üçün təlimlər, inkişaf proqramları, müxtəlif növ “bootcamp”lar, xarici ölkələrdə keçirilən konfranslarda iştirak imkanı təqdim edərək onların peşəkar bilik və bacarıqlarını davamlı olaraq artırır.
"Bu mükafat, bizim uzunmüddətli strateji yanaşmamızın, dəyərlərimizə sadiqliyimizin və insanları ön planda tutan iş prinsiplərimizin nəticəsidir. Bu uğur bizə əməkdaşlarımız, müştərilərimiz və tərəfdaşlarımızla olan güclü əməkdaşlıq əlaqələrini yeni bir səviyyəyə qaldırmağa təkan verir. Hər bir addımımızda daha yüksək hədəflərə çatmaq üçün ilham alır, əməkdaşlarımızın güvənini və bağlılığını daha da artıraraq, böyümə və inkişaf yolunda əzmlə irəliləyirik."– deyə, PAŞA Sığortanın İdarə Heyətinin Sədri Ülviyyə Cabbarova vurğulayıb.
Qeyd edək ki, “Great Place to Work” mükafatı, dünya miqyasında iş yerlərindəki mükəmməlliyi qiymətləndirən və işçi məmnuniyyətini ön planda tutan qlobal bir proqramdır. Great Place To Work beynəlxalq qurum olmaqla 5 qitədə və 170-dən çox ölkədə fəaliyyət göstərir və Qurumun məqsədi insanlar üçün ən arzuolunan iş yerlərinin siyahısını müəyyən etməkdir. Mükafatın verilməsi üçün işçilərin anonim şəkildə sorğuda iştirak edərək, verdikləri cavablar əsas götürülür.

https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_1a217166447f99eb4197ce1ba_o.jpg
PASHA Insurance has been honored with the prestigious "Great Place To Work" award, recognizing high employee satisfaction and corporate culture. It is the first insurance company in Azerbaijan to receive this esteemed recognition. This award further affirms the company's commitment to its employees, prioritizing their well-being and development.
"The 'Great Place to Work' award is a reflection of our internal culture, our dedication to excellence and innovation. For us, this is not just about being a 'great workplace,' but about creating an environment where people are inspired and feel a sense of belonging. At PASHA Insurance, we will continue to prioritize the development and career opportunities of our employees, and we believe that our organizational culture is the foundation of our success," said Gunay Teymurova, Head of Human Resources and Talent Management at PASHA Insurance.
PASHA Insurance continuously enhances the professional knowledge and skills of its employees by offering training, development programs, various boot camps, and opportunities to participate in conferences abroad, thus supporting their professional growth.
"This award is the result of our long-term strategic approach, our dedication to our values, and our people-centered work principles. This success empowers us to elevate our strong collaborative relationships with our employees, clients, and partners to a new level. It inspires us to reach higher goals at every step, further increasing the trust and loyalty of our employees, and pushing forward with determination on our path to growth and development," emphasized Ulviyya Cabbarova, Chairwoman of the Board of PASHA Insurance.
It is important to note that the "Great Place to Work" award is a global program that evaluates workplace excellence and prioritizes employee satisfaction. Great Place to Work is an international organization that operates in over 170 countries across five continents, with the goal of identifying the most desirable workplaces for people. To award this recognition, employees anonymously participate in surveys, and their responses are the basis for the evaluation.
PASHA Insurance has been operating since 2006. A member of the PASHA Holding group, PASHA Insurance provides services in 36 types of voluntary and mandatory insurance to nearly 700,000 corporate and individual clients. The company is one of the largest and leading insurance companies in the market in terms of capital, insurance premiums, insurance payouts, and other indicators.