EY Azərbaycan şirkəti 2022-2023 illər üçün "EY İlin İş Adamı" müsabiqəsinə start verdi - VİDEO
EY Azərbaycan şirkəti 2022-2023 illər üçün "EY İlin İş Adamı" müsabiqəsinə start verdi - VİDEO EY Azərbaycan şirkəti 2022-2023 illər üçün "EY İlin İş Adamı" müsabiqəsinə start verdi - VİDEO
Bakı, 1 sentyabr 2022-ci il - EY Azərbaycan şirkəti növbəti “EY İlin İş Adamı” proqramına start verdiyini elan etdi. Müsabiqədə iştirak etmək istəyən sahibkarlar və iş adamları bu gündən etibarən öz ərizələrini proqramın komitəsinə təqdim edə bilərlər. EY şirkəti tərəfindən təsis olunan bu müsabiqə dünyada biznes mükafatı təqdim edən ən nüfuzlu proqramdır.
Liderlik və uğur nümayiş etdirən iş adamları fəaliyyət sahəsindən asılı olmayaraq proqrama qoşulmaq üçün ərizələrini 31 dekabr 2022-ci ilədək təqdim etməyə dəvət olunurlar.
EY Azərbaycan şirkətinin ölkə üzrə idarəedici partnyoru və milli “EY İlin İş Adamı” müsabiqəsinin rəhbəri İlqar Vəliyev bunları söyləyib: ““EY İlin İş Adamı” proqramını ölkəmizdə artıq dördüncü dəfə keçiririk və bu məni həqiqətən sevindir. Bu il də biz bu çətin dövrdə davamlılıq və əzmkarlıq nümayiş etdirən və ətrafındakı icmaların həyatlarını yaxşılaşdırmaqda davam edən kiçik və orta sahiblərə diqqətimizi yönəltmişik."
“Müsabiqənin milli mərhələsinin qalibi daha sonra "EY Dünya Üzrə İlin İş Adamı" müsabiqəsində Azərbaycanı təmsil etmək və digər ölkələrin finalçıları ilə yarışmaq imkanı əldə edəcəkdir. Bu, istedadlı sahibkarlarımızı qlobal miqyasda diqqət mərkəzinə gətirmək və tanıtmaq üçün əla bir fürsətdir" – deyə İlqar Vəliyev əlavə etdi.
Kim iştirak edə bilər?
Proqram Azərbaycanda istənilən sahədə fəaliyyət göstərən sahibkarlar üçün açıqdır. Namizədlər şirkətin fəaliyyətində əsas məsuliyyəti daşımalı və şirkətin ən azı 20% hissəsinə sahib olmalıdırlar. Son iki il ərzində şirkətin  dövriyyəsi ən azı 1 maliyyə ili üzrə 300 min manatdan 30 milyon manatadək olmalıdır. Uyğunluq meyarları və müsabiqə ilə bağlı ətraflı məlumatla proqramın rəsmi saytında https://www.eoy.az tanış ola bilərsiniz.
EY Azərbaycan “EY İlin İş Adamı” proqramını təşkil edir, lakın müsabiqənin qalibini tam müstəqil jüri müəyyən edəcək. Belə ki, finalçılar və yarışın qalibi tanınmış sahibkarlar, dövlət şirkətlərinin top-menecerləri ve beynəlxalq maliyyə qurumlarını təmsil edən idarəçilərdən ibarət müstəqil münsiflər heyəti tərəfindən seçiləcək.

EY Азербайджан официально объявила о начале очередного конкурса "Предприниматель года" 2022-2023 - ВИДЕО
EY Азербайджан официально объявила о начале очередного конкурса "Предприниматель года" 2022-2023 - ВИДЕО EY Азербайджан официально объявила о начале очередного конкурса "Предприниматель года" 2022-2023 - ВИДЕО
Баку, 1 сентября, 2022 год - Компания EY Азербайджан дала старт своей четвертой программе "Предприниматель года". С сегодняшнего дня принимаются заявки от предпринимателей на участие в этой престижнейшей среди предпринимателей международной программе, основанной компанией EY в 1986 году.
Участвовать в конкурсе приглашаются деловые люди, представляющие все секторы экономики Азербайджана. Каждый предприниматель, который в состоянии продемонстрировать свои лидерские качества и успешность, может подать свою заявку до 31 декабря 2022 года.
Управляющий партнер EY Азербайджан и руководитель проекта "Предприниматель года" Ильгар Велиев выразил оптимизм по поводу начала новой, уже четвертой по счету, программы: "Я рад, что мы уже который год проводим конкурс "Предприниматель года" в нашей стране. Как и в прошлые годы, мы вновь делаем акцент на малых и средних предприятиях, которые сумели продемонстрировать устойчивость и решительность в этих непростых экономических условиях".
"Кульминацией программы будет участие победителя конкурса в Азербайджане в финальном этапе состязания, где соревнуются уже предприниматели со всего мира. Это поистине прекрасная возможность представить нашу страну и рассказать о наших талантливых предпринимателях на глобальном уровне," - добавил он.
Кто может принять участие?
Программа открыта для предпринимателей со всего Азербайджана, представляющих все сектора. Кандидаты должны нести основную ответственность за деятельность компании и владеть не менее, чем 20% акций компании. В течение последних двух лет оборот компании минимум за один финансовый год должен быть в пределах от 300 тыс. до 30 млн манат. Детальная информация об условиях и ответы на другие интересующие вопросы касательно конкурса представлены на официальном сайте программы https://www.eoy.az.
Финалисты и победитель конкурса будут выбраны независимой судейской коллегией, в которую войдут уважаемые предприниматели, топ-менеджеры государственных компаний и представители международных финансовых институтов.