EY Azərbaycan şirkəti 2022-2023 illər üçün "EY İlin İş Adamı" müsabiqəsinə start verdi - VİDEO
EY Azərbaycan şirkəti 2022-2023 illər üçün "EY İlin İş Adamı" müsabiqəsinə start verdi - VİDEO EY Azərbaycan şirkəti 2022-2023 illər üçün "EY İlin İş Adamı" müsabiqəsinə start verdi - VİDEO
Bakı, 1 sentyabr 2022-ci il - EY Azərbaycan şirkəti növbəti “EY İlin İş Adamı” proqramına start verdiyini elan etdi. Müsabiqədə iştirak etmək istəyən sahibkarlar və iş adamları bu gündən etibarən öz ərizələrini proqramın komitəsinə təqdim edə bilərlər. EY şirkəti tərəfindən təsis olunan bu müsabiqə dünyada biznes mükafatı təqdim edən ən nüfuzlu proqramdır.
Liderlik və uğur nümayiş etdirən iş adamları fəaliyyət sahəsindən asılı olmayaraq proqrama qoşulmaq üçün ərizələrini 31 dekabr 2022-ci ilədək təqdim etməyə dəvət olunurlar.
EY Azərbaycan şirkətinin ölkə üzrə idarəedici partnyoru və milli “EY İlin İş Adamı” müsabiqəsinin rəhbəri İlqar Vəliyev bunları söyləyib: ““EY İlin İş Adamı” proqramını ölkəmizdə artıq dördüncü dəfə keçiririk və bu məni həqiqətən sevindir. Bu il də biz bu çətin dövrdə davamlılıq və əzmkarlıq nümayiş etdirən və ətrafındakı icmaların həyatlarını yaxşılaşdırmaqda davam edən kiçik və orta sahiblərə diqqətimizi yönəltmişik."
“Müsabiqənin milli mərhələsinin qalibi daha sonra "EY Dünya Üzrə İlin İş Adamı" müsabiqəsində Azərbaycanı təmsil etmək və digər ölkələrin finalçıları ilə yarışmaq imkanı əldə edəcəkdir. Bu, istedadlı sahibkarlarımızı qlobal miqyasda diqqət mərkəzinə gətirmək və tanıtmaq üçün əla bir fürsətdir" – deyə İlqar Vəliyev əlavə etdi.
Kim iştirak edə bilər?
Proqram Azərbaycanda istənilən sahədə fəaliyyət göstərən sahibkarlar üçün açıqdır. Namizədlər şirkətin fəaliyyətində əsas məsuliyyəti daşımalı və şirkətin ən azı 20% hissəsinə sahib olmalıdırlar. Son iki il ərzində şirkətin  dövriyyəsi ən azı 1 maliyyə ili üzrə 300 min manatdan 30 milyon manatadək olmalıdır. Uyğunluq meyarları və müsabiqə ilə bağlı ətraflı məlumatla proqramın rəsmi saytında https://www.eoy.az tanış ola bilərsiniz.
EY Azərbaycan “EY İlin İş Adamı” proqramını təşkil edir, lakın müsabiqənin qalibini tam müstəqil jüri müəyyən edəcək. Belə ki, finalçılar və yarışın qalibi tanınmış sahibkarlar, dövlət şirkətlərinin top-menecerləri ve beynəlxalq maliyyə qurumlarını təmsil edən idarəçilərdən ibarət müstəqil münsiflər heyəti tərəfindən seçiləcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_6d2f8764375a4147474a43251_o.jpg
BAKU, 1 September 2022 - EY Azerbaijan has announced the launch of its ‘EY Entrepreneur Of The Year™’ program. The contest is now officially open for entrepreneurs to send their applications. Founded by EY, it is the world’s most prestigious business awards program for entrepreneurs.
Entrepreneurs demonstrating vision, leadership and success are invited to submit their applications until 31 December 2022.
Ilgar Veliyev, Country Managing Partner at EY Azerbaijan said: “I am delighted to launch the 2022-2023 EY Entrepreneur of The Year™ program, already for the fourth year running, in our country. As ever, we are committed to supporting and encouraging our nation’s small and medium sized companies who have demonstrated resilience and determination in these disruptive and challenging times and continued to improve the lives of communities around them”.
He added: “A highlight of the contest is when the winner of the national stage of the competition takes part at the ‘EY World Entrepreneur of The Year™’ and competes against finalists from other countries. It will be a great opportunity to put our nation on the map and introduce our talented entrepreneurs to the global business community”.
Who can be nominated?
The program is open to entrepreneurs representing all sectors and growth stages, from all over Azerbaijan. Applicants should be primarily responsible for the recent performance of their companies and need to own at least a 20% interest in their companies. The annual turnover of qualifying companies for at least one of the last 2 fiscal years should be between AZN 300 thousand and AZN 30 million. For detailed information on who can participate and the eligibility criteria, please visit https://www.eoy.az.
The finalists and a winner will be selected by an independent panel of judges, comprising respected entrepreneurs, top-managers from state-owned companies and representatives of international financial institutions.