https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_cd19c3c8b56fca94066a4d8a8_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) nümayəndə heyəti Türkiyənin Haliç Universitetində olub, ali təhsil müəssisəsinin “Erasmus” ofisinin koordinatoru Serhat Orakçı ilə görüşüb.
Görüşdə BDU ilə Haliç Universiteti arasında bu ilin sentyabrında anlaşma memorandumunun imzalanması xatırladılıb, təhsil və tədqiqat sahələrində əməkdaşlıq əlaqələrinin daha da inkişaf etdirilməsinin önəmi vurğulanıb.
Görüş zamanı BDU və Haliç Universiteti arasında “Erasmus+ KA171” mübadilə protokolunun imzalanması ilə bağlı razılığa gəlinib.
Əsası 1998-ci ildə qoyulmuş Haliç Universiteti Türkiyənin nüfuzlu universitetlərindən biridir. 17000 tələbənin təhsil aldığı Haliç Universitetində 12 fakültə, 1 məktəb, 1 texnopark və 65 laboratoriya fəaliyyət göstərir.

https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_cd19c3c8b56fca94066a4d8a8_o.jpg
Делегация Бакинского государственного университета (БГУ) посетила Университет Халич Турции и встретилась с координатором офиса Erasmus Серхатом Оракчы.
На встрече отмечено подписание меморандума между БГУ и Университетом Халич, подчеркнута важность дальнейшего развития сотрудничества в сфере образования и научных исследований. В ходе встречи достигнута договоренность о подписании протокола обмена Erasmus+ KA171 между БГУ и Университетом Халич.
Университет Халич, основанный в 1998 году, является одним из престижных вузов Турции. В нем обучаются 17 000 студентов, действуют 12 факультетов, 1 школа, 1 технопарк и 65 лабораторий.