https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_4a3925beaee76b239db038a7a_o.jpg
2020-ci il sentyabrın 27-də Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələri qətiyyətli əks-hücum əməliyyatlarına başlayaraq yeni bir tarix yazdı. Bu Qələbə Ali Baş Komandan Prezident İlham Əliyevin düşünülmüş siyasəti və möhkəm iradəsinin, Müzəffər Ordumuzun şücayəti, eləcə də xalqımızın onun ətrafında dəmir yumruq kimi birləşməsinin nəticəsi idi.
Ölkənin aparıcı banklarından biri kimi Bank Respublika da, azad edilən torpaqlarımızda iqtisadi inkişafa öz töhfəsini vermək məqsədilə, “8 noyabr – Zəfər Günü” ərəfəsində yenidən bərpa olunmuş Füzuli şəhərində filialını istifadəyə verdi.
Əlamətdar haldır ki, Füzuli filialının açılışını bildirən rəmzi qırmızı lent məhz “Bank Respublika”nın “Füzulinin azad olunmasına görə" medalı ilə təltif olumuş əməkdaşları tərəfindən kəsilərək müştərilərin istifadəsinə verilmişdir.
Tədbirdə iştirak edən Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Ağdam, Füzuli və Xocavənd rayonlarında xüsusi nümayəndəsinin müavini Eldar Seyidov ölkənin aparıcı bankından biri olan “Bank Respublika”nın Füzulidə filial açmasının mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini vurğulayıb və filialın kollektivinə işlərində uğurlar arzulayıb.
Geniş ərazidə yerləşən və müasir bankçılıq texnologiyaları ilə təchiz olunmuş filialda müştərilərə yüksək səviyyədə xidmət üçün hər cür şərait yaradılıb. Qeyd edilib ki, Bankın strateji inkişaf proqramında işğaldan azad olunmuş torpaqlarımızın bərpası və dirçəlməsi məqsədilə gələcəkdə yeni filialların aparılması planlanır.
“Bank Respublika”nın hal-hazırda ölkənin bütün regionlarını əhatə edən 36 filialı və 2 şöbəsi var. Bank, filial şəbəkəsinin genişləndirilməsi strategiyasına uyğun olaraq daha bir neçə yeni filial və şöbəni müştərilərin xidmətinə verməyi planlaşdırır.

https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_4a3925beaee76b239db038a7a_o.jpg
27 сентября 2020 года Вооруженные Силы Азербайджанской Республики начали решительное контрнаступление и написали новую страницу в истории азербайджанского народа. Эта победа стала результатом продуманной политики и твердой воли Президента Ильхама Алиева, доблести нашей Победоносной Армии, а также объединения нашего народа вокруг Верховного Главнокомандующего, словно железный кулак.
Банк Республика как один из ведущих банков страны с целью внести свой вклад в экономическое развитие освобожденных от оккупации территорий, накануне «8 ноября – Дня Победы» открыл свой новый филиал в городе Физули.
Примечательно, что символическую красную ленту в честь открытия Физулинского филиала перерезали сотрудники «Банка Республика», награжденные медалью «За освобождение Физули».
Принявший участие в мероприятии заместитель специального представителя президента Азербайджанской Республики в Агдамском, Физулинском и Ходжавендском районах Эльдар Сеидов подчеркнул важность открытия в Физули филиала одного из ведущих банков страны Банка Республика и пожелал коллективу филиала успехов в работе.
В филиале расположенном на большой территории и оснащенном современными банковскими технологиями, созданы все условия для высокого уровня обслуживания клиентов. Было отмечено, что в программе стратегического развития банка в будущем запланированы новые филиалы с целью восстановления и возрождения наших земель, освобожденных от оккупации.
В настоящее время Банк Республика имеет 36 филиала и 2 отделения, охватывающих все регионы страны. В соответствии со стратегией расширения филиальной сети, Банк планирует открыть еще несколько новых филиалов и отделений.