https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_5c70802641ec67e9430117e26_o.jpg
Lider operatorun Azərbaycan Cüdo Federasiyası ilə əməkdaşlıqda həyata keçirdiyi sosial kampaniyalar bir sıra nominasiyalar üzrə Türkiyənin ən prestijli reklam mükafatlarından olan “Felis”ə layiq görülüb
Reklam və marketinq sahəsində effektiv və yaradıcı layihələri qiymətləndirən “Felis Mükafatları” “Azercell”in fəaliyyətini yüksək dəyərləndirib. “Felis Mükafatları” çərçivəsində təşkil edilən “Felis Azərbaycan” “Azercell” və Azərbaycan Cüdo Federasiyasının birgə həyata keçirdiyi sosial təşəbbüsləri fərqli kateqoriyalar üzrə 10 mükafata layiq görüb və tərəfdaşları “İlin markası” elan edib.
Noyabr ayının 8-i İstanbulun Haliç Konqres Mərkəzində keçirilən mükafatlandırma mərasimində iştirak edən “Azercell”in Korporativ Ünsiyyət departamentinin direktoru Sona Abbasova bildirib: “Həyata keçirdiyimiz hər bir sosial təşəbbüsün əsas məqsədi cəmiyyətimizə, ölkəmizə faydalı olmasıdır. Cüdo Federasiyası ilə tərəfdaşlığımız sayəsində bu amala xidmət edən “Qızlara ağ yaraşır”, “Söz verirəm”, “Doğru yol budur” kampaniyalarımızı ərsəyə gətirmişik. Layihələrimizin beynəlxalq və yerli müsabiqələrdə uğuru bizim əməkdaşlığın məhsuldarlığının bariz nümunəsidir”.
Qeyd edək ki, “Qızlara ağ yaraşır” sosial kampaniyası 6 kateqoriya üzrə 7 mükafatın sahibi olub. Azərbaycanın bölgələrində 1000 qızı cüdoya cəlb etməyə müvəffəq olan bu təşəbbüs müsabiqənin Qran-Pri mükafatına layiq görülüb. Eyni zamanda, kampaniya “Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) / Korporativ imic”, “İnteqrasiya edilmiş reklam kampaniyaları”, “PR kampaniyalar”, “Datadan istifadə”, “Rəqəmsal, mobil və sosial platformalardan istifadə”, “İnteqrasiya edilmiş mediadan istifadə” kateqoriyaları üzrə mükafatlar qazanıb.
Narkomaniyanın fəsadlarına diqqət çəkməklə sağlam həyat tərzinin təbliğatına və idmana olan marağın artırılmasına yönələn “Doğru yol budur” sosial layihəsi isə “Brendləşdirilmiş musiqi videosu” və “Print və çöl reklamlarının istifadəsi” kateqoriyası üzrə mükafat qazanıb.
Qeyd edək ki, “Azercell” və Cüdo Federasiyasının birgə həyata keçirdikləri bu sosial təşəbbüslər dəfələrlə beynəlxalq və yerli mükafatlara layiq görülüb.
“Azercell Telekom” MMC haqqında ətraflı məlumat üçün Azercell səhifəsinə keçid etməyinizi xahiş edirik.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_5c70802641ec67e9430117e26_o.jpg
Социальные кампании, реализованные лидирующим оператором в сотрудничестве с Федерацией дзюдо, отмечены наградами в ряде номинаций престижной рекламной премией Турции «Felis»
Премия Felis Awards, одна из значимых наград в области рекламы и маркетинга, высоко оценила проекты Azercell за их инновационный подход и креативность. Социальные инициативы, реализуемые Azercell Telecom совместно c Федерацией дзюдо Азербайджана, были удостоены 10 наград в различных категориях премии Felis Azerbaijan, организованной в рамках Felis Awards, а сотрудничество партнеров объявлено «Брендом года».
На церемонии награждения, состоявшейся 8 ноября в Конгресс-центре Halic в Стамбуле (Турция), директор Департамента корпоративных коммуникаций Azercell Telecom Сона Аббасова отметила: «Каждая социальная инициатива Azercell направлена на благо общества и нашей страны. Руководствуясь этими ценностями в партнерстве с Федерацией дзюдо мы запустили такие кампании, как «Девушкам белое к лицу», «Обещаю!» и «Выбери правильный путь». Признание этих проектов на международных и национальных конкурсах наглядно демонстрирует эффективность нашего сотрудничества».
Социальная кампания «Девушкам белое к лицу» завоевала 7 наград в 6 номинациях. Эта инициатива, позволившая привлечь к занятиям дзюдо 1000 девушек из регионов Азербайджана, была удостоена Гран-при конкурса. Кроме этого, проект получил награды в таких номинациях, как «Корпоративная социальная ответственность (КСО)/Корпоративный имидж», «Интегрированные рекламные кампании», «PR-кампании», «Использование данных», «Использование цифровых, мобильных и социальных платформ», «Использование интегрированных медиа».
Социальный проект «Выбери правильный путь», направленный на привлечение внимания общества к пагубным последствиям наркомании, пропаганду здорового образа жизни и повышение интереса к спорту среди молодежи, завоевал награды в номинациях «Брендированный музыкальный клип» и «Использование печатной и наружной рекламы».
Отметим, что совместные социальные инициативы Azercell и Федерации дзюдо Азербайджана неоднократно отмечались международными и местными наградами.