“TələbəPlus” kartı ilk sahiblərinə təqdim edildi: tələbələri geniş imtiyazlar gözləyir
“TələbəPlus” kartı ilk sahiblərinə təqdim edildi: tələbələri geniş imtiyazlar gözləyir “TələbəPlus” kartı ilk sahiblərinə təqdim edildi: tələbələri geniş imtiyazlar gözləyir
Kapital Bank, Təhsilin İnkişafı Fondu və “Visa” beynəlxalq ödəmə texnologiyaları şirkəti arasında imzalanan memoranduma əsasən tələbələrə yeni həllər təqdim edən “TələbəPlus” kartı təqdim edilir.
4 noyabr 2024-cü il tarixində Bakı Dövlət Universitetində (BDU) həyata keçirilən tədbirdə qəbul imtahanlarında ən yüksək bal toplayaraq BDU-ya daxil olan 14 nəfər I kurs tələbəsinə “TələbəPlus” kartı təqdim olunub.
Mərasimdə açılış nitqi ilə çıxış edən BDU-nun rektoru Elçin Babayev çıxışında bu layihənin uğurlu olacağına inandığını, ali təhsil müəssisələrinin yaradılan imkandan kifayət qədər bəhrələnəcəyini, bu kartların tələbələrə ən müxtəlif istiqamətlərdə geniş imtiyazlar təqdim edəcəyini, tələbələrin təhsil, səhiyyə, mədəniyyət və digər xidmətlərlə bağlı endirimlərdən faydalana biləcəklərini vurğulayıb.
Təhsilin İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri Elnur Nəsibov da öz növbəsində “TələbəPlus” kartlarının ilk istifadəçiləri olan BDU tələbələrini təbrik edib. O, bu layihənin dövlət-özəl tərəfdaşlığının üğurlu nümunəsi olduğunu qeyd edib. Layihənin növbəti mərhələsində peşə və orta ixtisas təhsilinə də şamil ediləcəyini bildirən sədr növbəti tədris ilində təhsil sahəsində çalışan əməkdaşların da layihədən yararlana biləcəklərini vurğulayıb.
Kapital Bank-ın Korporativ Satışlar departamentinin direktoru Qara Əbdülrəhmanov bildirib ki, “TələbəPlus” tələbələrə xüsusi imtiyazlar təqdim etməklə yanaşı, onların gündəlik həyatlarını daha rahat və rəqəmsal bir müstəviyə keçirəcək.  Belə ki, kart tələbələrə gündəlik xərclərini daha səmərəli şəkildə izləmək fürsəti yaradacaq.
“Visa”nın Azərbaycan üzrə ölkə meneceri Nurlan Hacıyev isə “Visa” beynəlxalq ödəmə texnologiyaları şirkətinin Azərbaycan təhsilinə dəstək göstərməyə hər zaman hazır olduğunu qeyd edib və bu layihənin bir hissəsi olmasından məmnunluq hissini bildirib.
Xatırladaq ki, “TələbəPlus” kartı tələbələrə təlim mərkəzləri, geyim, yemək, qida sahələri üzrə tələbələrin ən çox müraciət etdikləri 200-dən artıq partnyorda imtiyazlar, endirimlər almaq fürsəti yaradır. Həmçinin, Mədəniyyət Nazirliyi ilə imzalanan müqaviləyə əsasən mədəniyyət obyektləri, muzeylər, sərgi salonlarından istifadədə də tələbələr üçün güzəştlər tətbiq olacaq. Gələcəkdə idman, səhiyyə, nəqliyyat sahələrində də xidmətlərin “TələbəPlus”a qoşulması planlaşdırılır.

https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_6bdc232d1bb2088ee9133f5bf_o.jpg
On November 4, 2024, Kapital Bank, the Education Development Fund (EDF), and Visa international payment technology company officially launched the “Student Plus” card, a new solution to enhance the student experience. The launch event occurred at Baku State University (BSU), where the top 14 first-year students with the highest entrance exam scores were presented with the first “TələbəPlus” cards.
In his opening speech, BSU Rector Elchin Babayev expressed his confidence in the success of this initiative. He emphasized that higher education institutions would benefit significantly from the opportunities created by the “Student Plus” card, which offers students various advantages across various services. These include discounts related to education, healthcare, culture, and more, making it easier for students to access essential services.
Elnur Nasibov, Chairman of the Education Development Fund, congratulated the first users of the “Student Plus” cards from BSU and highlighted this initiative as an exemplary model of public-private partnership. He also announced that the next phase of the project would extend to and secondary education institutions, allowing educators to benefit from the project in the following academic year.
Qara Abdulrahmanov, Director of the Corporate Sales Department at Kapital Bank, noted that beyond offering exclusive privileges, the “Student Plus” card would make students' lives easier by bringing their daily transactions into a digital platform, providing a more efficient way to monitor expenses.
Nurlan Hajiyev, Visa’s Country Manager for Azerbaijan, expressed their commitment to supporting education in Azerbaijan and shared his pride in being part of this project.
The “Student Plus” card offers students special discounts and privileges with over 200 popular partners in areas such as education centers, clothing, food, and dining. Additionally, through an agreement with the Ministry of Culture, students will benefit from discounts at cultural venues, museums, and exhibition halls. Future plans include extending these benefits to services in sports, healthcare, and transportation.