https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_3c5a4c9053fee9a3bf5d93267_o.jpg
AccessBank Azərbaycanda qadın sahibkarlığını dəstəkləmək məqsədilə üçüncü dəfə Access2Success layihəsinə start verdiyini elan edir. Layihə, Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (EBRD) dəstəyi ilə həyata keçiriləcək. Bu unikal layihə iştirakçılara bizneslərini uğurla inkişaf etdirmək üçün lazım olan resursları, bilikləri və dəstəyi təqdim edir.
Access2Success layihəsinin məqsədi biznes ideyalarını həyata keçirmək və bazardakı mövqelərini gücləndirmək istəyən qadınlar üçün əlverişli mühitin yaradılmasıdır. Layihə çərçivəsində iştirakçılar, təhsil proqramlarına, ekspertlərlə məsləhətləşmələrə və şəbəkələşmə imkanlarına çıxış əldə edəcəklər. Layihə maliyyə idarəçiliyi, marketinq, strateji planlaşdırma və digər mövzuları əhatə edən təlimlər və mentorluq proqramlarını əhatə edir.
Access2Success layihəsinə iştirak üçün müraciətlər bu gündən qəbul olunur və iqtisadiyyatın istənilən sektorundan qadın sahibkarları bu təşəbbüsə qoşulmağa dəvət edirik.
Layihə və iştirak şərtləri ilə bağlı əlavə məlumat üçün linkə keçid edin: Access2Success
İlk Access2Success layihəsinə 2022-ci ildə start verilib və iştirak üçün 250-ə yaxın namizəd müraciət etmişdir. Onlardan tələblərə cavab verən 53 nəfər təlimlərə qatıldı. Növbəti, Access2Success-2 layihəsi isə 2023-cü ildə həyata keçirilib. Bu layihədə 250-dən çox müraciətlər içində seçilən, 50 qadın qatılmışdır. İştirakçılar konsaltinq, turizm, təhsil, səhiyyə kimi sahələri təmsil edirdilər. 5 həftə davam edən Access2Success layihəsində qadın sahibkarlara biznesin strateji inkişafı, böhran zamanı idarəçilik, dövlət qurumlarına hesabatların təqdim edilməsi, satış, marketinq, elektron ticarət, kadrların idarə edilməsi, biznesə nəzarət mövzularında təlimlər keçirilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_3c5a4c9053fee9a3bf5d93267_o.jpg
AccessBank is proud to announce the launch of the Access2Success project for the third time, aimed at supporting women entrepreneurs in Azerbaijan. This initiative will be implemented with the support of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD). Access2Success provides participants with essential resources, knowledge, and support to successfully develop their businesses.
The project aims to create a favorable environment for women seeking to realize their business ideas and strengthen their market positions. Participants will gain access to educational programs, expert consultations, and networking opportunities.
The project includes training and mentoring programs covering topics such as financial management, marketing, strategic planning, and much more.
Applications for participation in the Access2Success project are now open, and women entrepreneurs from all sectors of the economy are invited to join this initiative.
For more information about the project and participation conditions, please follow the link: Access2Success
The first Access2Success project was launched in 2022, attracting approximately 200 candidates. Of these, 53 individuals met the requirements and participated. The second Access2Success project was implemented in 2023, selecting 50 women from over 250 applications. During the 5-week program, women entrepreneurs received training in strategic business development, crisis management, reporting to government agencies, sales, marketing, e-commerce, personnel management, and business control.