https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_3c5a4c9053fee9a3bf5d93267_o.jpg
AccessBank Azərbaycanda qadın sahibkarlığını dəstəkləmək məqsədilə üçüncü dəfə Access2Success layihəsinə start verdiyini elan edir. Layihə, Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (EBRD) dəstəyi ilə həyata keçiriləcək. Bu unikal layihə iştirakçılara bizneslərini uğurla inkişaf etdirmək üçün lazım olan resursları, bilikləri və dəstəyi təqdim edir.
Access2Success layihəsinin məqsədi biznes ideyalarını həyata keçirmək və bazardakı mövqelərini gücləndirmək istəyən qadınlar üçün əlverişli mühitin yaradılmasıdır. Layihə çərçivəsində iştirakçılar, təhsil proqramlarına, ekspertlərlə məsləhətləşmələrə və şəbəkələşmə imkanlarına çıxış əldə edəcəklər. Layihə maliyyə idarəçiliyi, marketinq, strateji planlaşdırma və digər mövzuları əhatə edən təlimlər və mentorluq proqramlarını əhatə edir.
Access2Success layihəsinə iştirak üçün müraciətlər bu gündən qəbul olunur və iqtisadiyyatın istənilən sektorundan qadın sahibkarları bu təşəbbüsə qoşulmağa dəvət edirik.
Layihə və iştirak şərtləri ilə bağlı əlavə məlumat üçün linkə keçid edin: Access2Success
İlk Access2Success layihəsinə 2022-ci ildə start verilib və iştirak üçün 250-ə yaxın namizəd müraciət etmişdir. Onlardan tələblərə cavab verən 53 nəfər təlimlərə qatıldı. Növbəti, Access2Success-2 layihəsi isə 2023-cü ildə həyata keçirilib. Bu layihədə 250-dən çox müraciətlər içində seçilən, 50 qadın qatılmışdır. İştirakçılar konsaltinq, turizm, təhsil, səhiyyə kimi sahələri təmsil edirdilər. 5 həftə davam edən Access2Success layihəsində qadın sahibkarlara biznesin strateji inkişafı, böhran zamanı idarəçilik, dövlət qurumlarına hesabatların təqdim edilməsi, satış, marketinq, elektron ticarət, kadrların idarə edilməsi, biznesə nəzarət mövzularında təlimlər keçirilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_3c5a4c9053fee9a3bf5d93267_o.jpg
AccessBank с гордостью объявляет о запуске в третий раз проекта Access2Success, направленного на поддержку женского предпринимательства в Азербайджане. Проект будет осуществлен при поддержке Европейского Банка Реконструкции и Развития (ЕБРР). Этот уникальный проект предоставляет участницам необходимые ресурсы, знания и поддержку для успешного развития их бизнесов.
Access2Success был запущен с целью создания благоприятной среды для женщин, стремящихся реализовать свои бизнес-идеи и укрепить свои позиции на рынке. В рамках проекта участницы получат доступ к образовательным программам, консультациям с экспертами и возможностям для нетворкинга.
Проект включает в себя тренинги и менторские программы, которые охватывают такие темы, как финансовое управление, маркетинг, стратегическое планирование и многое другое.
Заявки на участие в проекте Access2Success принимаются с сегодняшнего дня, и женщины-предприниматели из всех секторов экономики приглашаются присоединиться к этой инициативе.
Для получения дополнительной информации о проекте и условиях участия, перейдите по ссылке: Access2Success
Первый проект Access2Success был запущен в 2022 году. На участие в проект подали заявки около 200 кандидатов, из них 53 человека, соответствующие требованиям, приняли участие в проекте. Второй проект Access2Success был реализован в 2023 году. В этом проекте приняли участие 50 женщин, отобранных из более чем 250 заявок. В рамках 5-недельного проекта Access2Success женщины-предприниматели прошли обучение по стратегическому развитию бизнеса, антикризисному управлению, отчетности перед государственными органами, продажам, маркетингу, электронной коммерции, управлению персоналом и контролю бизнеса.