https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_8206d8085fb296db70c9b31a8_o.jpg
Türk caz ifaçısı Sibel Kösenin Jolly Joker-da konserti ilə bütün festival tamaşaçılarının unudulmaz hadisəsi oldu. Türkiyəli müğənninin təkrarolunmaz ifa tərzi, güclü vokalı, tamaşaçılarla sıx əlaqə saxlaması dinləyicilərin heyranlığına səbəb olub. Sibel Köse ilk notlardan məftunedici, valehedici səsi ilə tamaşaçıları məftun etdi, sənətkarlığı və xarizması şənbə axşamı ab-havasını yaratdı. Tamaşaçılar cazın enerjili ritmlərini və emosional dolu melodik improvizasiyaları gurultulu alqışlarla qeyd etdilər.
Festivalın son məqamı Cheryl “Pepsi” Riley və Interplay qrupunun Fairmont Jazz Club-da çıxışı oldu. Cheryl "Pepsi" Riley daha çox 1988-ci ildə "Thanks for My Child" hiti ilə tanınır. Vokalistin özünəməxsus üslubu özündə gospel, R&B və soul elementlərini birləşdirir. Interplay qrupu: Tomaş Henrik (klaviatura alətləri), Laurens Kottl (bas), Nataniyel Taunsli (zərb alətləri) caz füzyon qrupudur. Interplay öz enerjisi, virtuozluğu və caz, rok və funk elementlərini vahid harmonik palitrada birləşdirmək bacarığı ilə tanınır.
Konsertdən əvvəl Bakı Jazz Festival bədii rəhbəri Rain Sultanov və ABŞ səfirliyinin nümayəndəsi Villiam Murad tamaşaçılara salamlama nitqləri ilə çıxış ediblər.
Yekun konserti valehedici vokal və zərif improvizasiya bacarıqları, eləcə də Azərbaycan musiqiçiləri ilə isti jam sessiyası ilə yadda qaldı. İsti, rahat, mehriban atmosfer, mehriban ab-hava və improvizasiya notları Bakı Jazz Festival 2024 gözəl şəkildə tamamladı.
Oktyabrın 17-dən 27-dək paytaxtda Bakı Jazz Festival 2024 keçirilib. 11 ölkədən olan ifaçılar şəhərin müxtəlif konsert məkanlarında çıxış ediblər. Festival çərçivəsində sərgilər, təqdimatlar və dünya caz ulduzları ilə görüşlər də keçirilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_8206d8085fb296db70c9b31a8_o.jpg
The final concerts of Baku Jazz Festival 2024 took place this weekend. The brightest musical event of this autumn gave the residents and guests of Baku unforgettable impressions.
The concert of Turkish jazz singer Sibel Köse at Jolly Joker was especially memorable for all the festival spectators. The inimitable manner of performance, powerful vocals of the Turkish singer and her ability to maintain close contact with the audience caused admiration of the listeners. Sibel Köse conquered the audience with her captivating and mesmerizing voice from the first notes, her artistry and charisma created the atmosphere of Saturday evening. The energetic rhythms of jazz and emotionally filled melodic improvisations were celebrated by the audience with thunderous applause.
The final chord of the festival was the performance of Cheryl "Pepsi" Riley and the Interplay group at the Fairmont Jazz Club. Cheryl "Pepsi" Riley is best known for her 1988 hit "Thanks for My Child". Her unique vocal style combines elements of gospel, R&B and soul. Interplay: Tomasz Henrik (keyboard), Lawrence Cottle (bass), Nathaniel Townsley (drums) is a jazz fusion band. Interplay is renowned for its energy, virtuosity and ability to combine elements of jazz, rock and funk into a harmonious palette.
The Art Director of the Baku Jazz Festival Rain Sultanov and the representative of the US Embassy William Murad greeted the audience before the concert.
The final concert was memorable for its mesmerizing vocals and graceful improvisation skills, as well as a hot jam session with Azerbaijani musicians. A warm, relaxing, friendly atmosphere, a friendly environment and notes of improvisation beautifully completed the Baku Jazz Festival 2024. Baku Jazz Festival 2024 was held in the capital from October 17 to 27. Performers from 11 countries performed at various concert venues in the city. The festival also included exhibitions, presentations and meetings with world jazz stars.