https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_095337f1ab8918e80d608270a_o.jpg
Hər ilin oktyabr ayı bütün dünyada süd vəzi xərçəngi ilə mübarizə tədbirləri ilə yadda qalır. Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının son məlumatlarında qeyd olunub ki, süd vəzi xərçəngi qadınlar arasında ən çox yayılmış xərçəng növüdür. Hər il dünyada təxminən 2.3 milyon yeni süd vəzi xərçəngi hadisəsi qeydə alınır. Statistikaya görə hər 8 qadından 1-i süd vəzi xərçənginə tutulma riski daşıyır. Bu risk bir sıra faktorlarla, o cümlədən yaş, ailə tarixi, hormonal faktorlar və həyat tərzi ilə artır.
Daim əməkdaşlarının sağlamlığını düşünən Yelo Bank bu önəmli məsələyə diqqət çəkmək və dəstək olmaq üçün Liv Bona Dea Hospital ilə birlikdə "Süd Vəzi Xərçəngi Maarifləndirmə Günü"nü təşkil edib. Seminar zamanı peşəkar onkoloq dəyərli məlumatlar paylaşıb və erkən müayinənin vacibliyini bir daha xatırladıb.
Qeyd edək ki, Yelo Bank əməkdaşlarının həm sağlamlığını, həm də mənəvi istirahətini nəzərə alaraq bir sıra layihələrə imza atıb. Cari ilin əvvəlindən Bank daxilində əməkdaşlar üçün ödənişsiz göz, D vitamini, gizli şəkər, qalxanabənzər vəz və digər müayinələr həyata keçirilib. Həmçinin, tanınmış tibb nümayəndələrinin iştirakı ilə sağlamlıq sessiyaları və müntəzəm yoqa dərsləri də təşkil edilir.

https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_095337f1ab8918e80d608270a_o.jpg
Октябрь во всём мире традиционно посвящён борьбе с раком молочной железы. Согласно последним данным Всемирной Организации Здравоохранения, рак молочной железы — самый распространённый вид рака среди женщин. К сожалению, ежегодно фиксируется около 2,3 миллиона новых случаев. По статистике, каждая восьмая женщина подвержена риску развития этого заболевания. На вероятность заболевания влияют такие факторы, как возраст, наследственность, гормональные изменения и образ жизни.
Заботясь о здоровье своих сотрудников, Yelo Bank, совместно с клиникой Liv Bona Dea, провёл мероприятие «День осведомлённости о раке молочной железы», чтобы привлечь внимание к этой важной теме. В рамках семинара известный врач-онколог поделился ценной информацией и напомнил о важности регулярного обследования и ранней диагностики.
Следует отметить, что Yelo Bank реализует ряд инициатив, направленных на заботу о здоровье и благополучии своих сотрудников. С начала года сотрудники банка бесплатно проходят обследования зрения, уровня витамина D, скрытого диабета и щитовидной железы. Также регулярно проводятся оздоровительные сеансы и занятия йогой с участием ведущих специалистов.