https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_095337f1ab8918e80d608270a_o.jpg
Hər ilin oktyabr ayı bütün dünyada süd vəzi xərçəngi ilə mübarizə tədbirləri ilə yadda qalır. Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının son məlumatlarında qeyd olunub ki, süd vəzi xərçəngi qadınlar arasında ən çox yayılmış xərçəng növüdür. Hər il dünyada təxminən 2.3 milyon yeni süd vəzi xərçəngi hadisəsi qeydə alınır. Statistikaya görə hər 8 qadından 1-i süd vəzi xərçənginə tutulma riski daşıyır. Bu risk bir sıra faktorlarla, o cümlədən yaş, ailə tarixi, hormonal faktorlar və həyat tərzi ilə artır.
Daim əməkdaşlarının sağlamlığını düşünən Yelo Bank bu önəmli məsələyə diqqət çəkmək və dəstək olmaq üçün Liv Bona Dea Hospital ilə birlikdə "Süd Vəzi Xərçəngi Maarifləndirmə Günü"nü təşkil edib. Seminar zamanı peşəkar onkoloq dəyərli məlumatlar paylaşıb və erkən müayinənin vacibliyini bir daha xatırladıb.
Qeyd edək ki, Yelo Bank əməkdaşlarının həm sağlamlığını, həm də mənəvi istirahətini nəzərə alaraq bir sıra layihələrə imza atıb. Cari ilin əvvəlindən Bank daxilində əməkdaşlar üçün ödənişsiz göz, D vitamini, gizli şəkər, qalxanabənzər vəz və digər müayinələr həyata keçirilib. Həmçinin, tanınmış tibb nümayəndələrinin iştirakı ilə sağlamlıq sessiyaları və müntəzəm yoqa dərsləri də təşkil edilir.

Every October, the global fight against breast cancer is highlighted. According to the latest data from the World Health Organization, breast cancer is the most common type of cancer among women, with approximately 2.3 million new cases diagnosed worldwide each year. Statistically, one in eight women is at risk of developing breast cancer. This risk increases due to several factors, including age, family history, hormonal changes, and lifestyle.
In its ongoing commitment to employee well-being, Yelo Bank, in collaboration with Liv Bona Dea Hospital, organized a "Breast Cancer Awareness Day" to draw attention to and support this crucial cause. During the seminar, renowned oncologist shared valuable insights and emphasized the importance of early detection and regular screenings.
Yelo Bank has also launched several initiatives focused on the health and well-being of its employees. Since the beginning of the year, the Bank has offered free health checks, including eye exams, vitamin D levels, blood sugar, thyroid function, and more. Additionally, wellness sessions and regular yoga classes led by medical experts are held to promote a healthy work-life balance for employees.