https://www.innews.az/uploads/news/2022-02/_innews_ed5680b0d186d404938667aad_o.jpg
VTB (Azərbaycan) iki yeni məhsul – “Uşaq yığım hesabı” və vəsaitin qismən artırılma və çıxarılması mümkün olan “Cari yığım hesabı” əmanətlərini istifadəyə verir. Məhsullar üzrə maksimum faiz dərəcəsi müvafiq olaraq 10,5% və 9% təşkil edir.
Cari yığım hesabında maksimum gəlir 9%-ə çatır. Minimum yerləşdirmə məbləği 0,01 AZN-dir, əmanəti istənilən vaxt artırmaq və azaltmaq mümkündür. Depozit manatda qeyri-məhdud müddətə açıla bilər.
"Uşaq yığım hesabı"-nı iki valyutada - manat və dollarda aça bilərsiniz. Maksimum faiz dərəcəsi manatla vəsait yerləşdirərkən 10,5%, ABŞ dollarında isə 2,5% təşkil edir. Əmanəti yetkinlik yaşına çatdıqda ondan istifadə edə biləcək uşaq üçün valideyn və ya qəyyumun adına aça bilərsiniz. Milli valyutada vəsait yerləşdirildikdə minimum məbləğ 100 AZN, ABŞ dollarında hesab açıldıqda isə 100 ABŞ dollarıdır. Siz istənilən vaxt əmanəti artıra bilərsiniz - minimum məbləğ əmanət valyutasından asılı olaraq 5 AZN və ya 5 USD təşkil edir. Depozit müddəti 1 ildən 18 ilə qədərdir.
“2021-ci ildə VTB (Azərbaycan)-ın fiziki şəxslərin depozitləri üzrə portfeli 47% artaraq dekabrın sonuna 38,6 milyon manat təşkil edib. Bankın depozit məhsullarına artan marağı nəzərə alaraq, biz əmanətlərin çeşidini genişləndirmək qərarına gəldik və iki yeni məhsul buraxdıq. “Cari yığım hesabı” banka cüzi bir məbləğ də yerləşdirərək gəlir əldə etməyə imkan verir. Eyni zamanda, müştərinin istənilən vaxt əmanətini artırmaq və ya ondan vəsait çıxarmaq imkanı var. Digər yeni depozit məhsulu Uşaq yığım hesabıdır. Bu, övladının gələcəyi üçün kapital qurmaq, həmçinin yetkinlik yaşına çatdıqda ona maliyyə müstəqilliyi vermək istəyən valideynlər üçün faydalı maliyyə alətidir”, - deyə, VTB (Azərbaycan)-ın Pərakəndə Biznesin İnkişafı Departamentinin direktoru Yevgeniy Borodin bildirib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-02/_innews_ed5680b0d186d404938667aad_o.jpg
ВТБ (Азербайджан) запускает два новых вклада - «Детский накопительный счет» и «Накопительный счет» с возможностью снятия и пополнения. Максимальная ставка по продуктам составит до 10,5% и 9% соответственно.
Максимальная доходность по «Накопительному счету» достигает 9%. Минимальная сумма размещения составляет 0,01 AZN с возможностью пополнения и снятия в любой момент. Депозит можно открыть в манатах на неограниченный срок.
Оформить вклад «Детский накопительный счет» можно в двух валютах – манатах и долларах. Максимальная процентная ставка составляет 10,5% при размещении средств в манатах и 2,5% при размещении в долларах США. Открыть вклад можно на имя родителя или опекуна для ребенка, который сможет воспользоваться им при достижении совершеннолетия. Минимальная сумма составляет 100 AZN при размещении средств в национальной валюте или 100 USD при открытии счета в долларах США. Пополнить вклад можно в любой момент – минимальная сумма составляет 5 AZN или 5 USD в зависимости от валюты сбережения. Срок размещения депозита составляет от 1 года до 18 лет.
«В 2021 году портфель ВТБ (Азербайджан) по вкладам физических лиц вырос на 47% и составил на конец декабря 38,6 млн манатов. Учитывая растущий интерес к депозитным продуктам банка, мы приняли решение расширить линейку вкладов и запустили два новых продукта. «Накопительный счет» дает возможность получать доход, разместив в банке даже небольшую сумму. При этом клиент имеет возможность в любое время пополнить свой вклад или снять с него средства. Ещё одним новым депозитным продуктом стал «Детский накопительный счет». Это полезный финансовый инструмент для родителей, которые хотят сформировать капитал на будущее своего ребенка, а также обеспечить ему финансовую самостоятельность при достижении совершеннолетия», - отметил директор департамента развития розничного бизнеса ВТБ (Азербайджан) Евгений Бородин.