BDU-da erməni dilinə dair təlim keçirilib
“BDU könüllüləri” təşkilatı və Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (THİK) Filologiya fakültəsi üzrə üzvlərinin təşkilatçılığı ilə erməni dilinə dair təlim keçirilib.
BDU-nun Erməni Araşdırmaları və Təlim Mərkəzinin direktoru İsmayıl Tanrıverdi qeyd edib ki, erməni dilini bilmək erməni tarixini və ədəbiyyatını orijinal dildə oxumağa, mənbələrini araşdırmağa, ermənilərin Azərbaycana qarşı əsassız iddialarına elmi şəkildə cavab verməyə kömək edir. Bu dili bilmək eyni zamanda informasiya müharibəsində daha üstün mövqeyə sahib olmağa, yarana biləcək töhlükələri qabaqcadan təhlil etməyə imkan yaradır.
Daha sonra İsmayıl Tanrıverdi erməni dilinin tarixi və morfoloji quruluşu haqqında tələbələrə məlumat verib.

Организация «Волонтеры БГУ» Бакинского государственного университета (БГУ) и члены Комитета студенческого профкома вуза по филологическому факультету организовали тренинг по армянскому языку.
Директор Центра армянских исследований и тренинга БГУ Исмаил Танрыверди отметил, что знание армянского языка помогает читать армянскую историю и литературу на языке оригинала, исследовать источники и в научной форме реагировать на необоснованные претензии армян к Азербайджану. В то же время знание этого языка позволяет занять более выгодную позицию в информационной войне и заранее проанализировать потенциальные угрозы.
Далее Исмаил Танрыверди ознакомил студентов с историей и морфологической структурой армянского языка.