Baku Jazz Festival 2024 çərçivəsində Simin Tander Trio Beynəlxalq Muğam Mərkəzinin səhnəsində çıxış edib: Simin Tander (vokal), Olav Torqet (gitara) və Yunas Torqet (truba).
Üçlük qeyri-adi konsert proqramı hazırlayıb. Müxtəlif dövrlərin bəstələri caz üslubunda təqdim olunub və bir neçə dildə səsləndirilib. Tədbir çoxlu sayda qonağın marağına səbəb olub. Simin Tander ECM Records-a yazılar yazan əfqan əsilli alman vokalistidir.
Simin Thunder-in möhtəşəm səsi və həssas ifası tamaşaçıları heyran etdi. Musiqi alətlərinin valehedici səsi öz maqnitliyi ilə tamaşaçıları heyran etdi. Gecənin qeyri-adi konsepti, diqqətlə seçilmiş repertuar, mükəmməl akustika və maraqlı caz triosu bu gecəni unudulmaz etdi.
Simin “Ay Laçın” mahnısını Azərbaycan dilində na-bis ifa edib.
Baku Jazz Festival 2024 oktyabrın 17-dən 27-dək Bakıda keçiriləcək. 11 ölkədən olan ifaçılar şəhərin müxtəlif konsert məkanlarında çıxış edirlər. Festivala həmçinin sərgilər, təqdimatlar və dünya caz ulduzları ilə görüşlər daxildir.

В рамках Baku Jazz Festival 2024 на сцене Международного центра мугама выступило Simin Tander Trio: Симин Тандер (вокал), Олав Торгет (гитара) и Юнас Торгет (труба).
Трио подготовило необычную концертную программу. Композиции разных эпох были представлены в джазовой манере и звучали на нескольких языках мира. Мероприятие собрало большое количество гостей. Симин Тандер - немецкая вокалистка афганского происхождения, отмеченная наградами и записывающаяся на ECM Records.
Великолепный голос Симин Тандер, ее чувственное исполнение вызвали восторг зрителей. Завораживающее звучание музыкальных инструментов поражало своим магнетизмом публику. Необычная концепция вечера, тщательно подобранный репертуар, великолепная акустика и интересное джазовое трио сделали этот вечер незабываемым.
На бис Симин исполнила на азербайджанском языке песню «Ай Лачин».
Baku Jazz Festival 2024 проходит в Баку с 17 по 27 октября. На различных концертных площадках города выступают исполнители из 11 стран. В рамках фестиваля также проводятся выставки, презентации и встречи со звездами мирового джаза.