https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_00215dc16eee0bce610a7ff7c_o.jpg
Ədliyyə Nazirliyinin Probasiya xidmətinin rəisi Vüqar Ağayev Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Sosial elmlər və psixologiya fakültəsinin “Sosial iş” ixtisasında təhsil alan tələbələrlə görüşüb.
BDU-nun Sosial iş kafedrasının müdiri, dosent Üzeyir Şəfiyev sosial iş təhsili ilə xidmət sektorunun əməkdaşlığı istiqamətində bu cür görüşlərin əhəmiyyətli olduğunu bildirib. Qeyd edib ki, tələbələrin Universitetdə biliklə yanaşı, sosial iş istiqamətində praktik bacarıqlar əldə etməsi çox vacibdir.
Xidmətin rəisi Vüqar Ağayev gələcəyin sosial işçilərini probasiya sahəsində könüllü fəaliyyətə, birgə əməkdaşlığa dəvət edib. Probasiya xidməti ilə bağlı birgə tədqiqat işlərinin aparılması, təşəbbüslərin göstərilməsi, ideya bankının yaradılaraq gerçəkləşdirilməsinin lazım olduğunu deyib.

https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_00215dc16eee0bce610a7ff7c_o.jpg
Руководитель Службы пробации Министерства юстиции Вугар Агаев встретился со студентами факультета социальных наук и психологии Бакинского государственного университета (БГУ).
Заведующий кафедрой социальной работы БГУ, доцент Узеир Шафиев отметил, что подобные встречи важны в направлении сотрудничества социального образования и сфере услуг. Он отметил, что помимо знаний в университете студентам очень важно получить практические навыки по направлению социальной работы.
Руководитель службы Вугар Агаев пригласил будущих социальных работников стать волонтерами и сотрудничать в сфере пробации. Гость заявил, что необходимо проводить совместные исследования, проявлять инициативы, создавать и внедрять банк идей, связанных со службой пробации.