https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_86de806f7365a9d3e340cabad_o.jpg
Musiqisevərləri parlaq payızın on günü gözləyir: Oktyabrın 17-dən 27-dək Beynəlxalq Muğam Mərkəzində, Konservatoriyada, Jolly Joker konsert meydançasında, Fairmont Baku otelindəki klubda və Azərbaycan Diplomatik Akademiyada (ADA) tanınmış musiqiçilərin ifasında caz musiqisi səslənəcək. Festivalın proqramına konsertlər və cem seanslarından əlavə ustad dərsləri və caz ulduzları ilə görüşlər, “İpək üzərində caz” sərgisi, “Jazz & Art” animasiya eskizləri, Best World Jazz Photo sərgisi, Bəhram Bağırzadənin “ Uşaqlar üçün caz” kitabının təqdimatı daxildir.
Hər bir Baku Jazz Festival ən kiçik təfərrüatlarına qədər düşünülmüş, ən şıltaq musiqisevərlərin zövqünü oxşaya bilən ahəngdar proqramdır. Bu il festivalda ənənəvi caz, etno-caz, bossa nova, caz-rok kimi üslublar nümayiş olunacaq. Festivalda iştirak etmək üçün dünya ulduzları gəlir: müxtəlif illərdə Diana Kral, Al Di Meola, Çarlz Loyd, Keyko Matsui, Şakatak, Cazzanova, Fourplay olub. Bu festivalın diqqət çəkən məqamı Interplay triosu və amerikalı müğənni Şeril Rayleydir. Caz musiqisi ilə birləşən hələ də isti payız axşamları unudulmaz təəssürat yaradacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_86de806f7365a9d3e340cabad_o.jpg
Меломанов ждёт десять дней яркой осени: С 17 по 27 октября в Международном центре мугама, Консерватории, концертной площадке Jolly Joker, клубе в отеле Fairmont Baku, Азербайджанской дипломатической академии (ADA) звучит джаз в исполнении известных музыкантов. Помимо концертов и джем-сейшенов в программе фестиваля мастер-классы и встречи со звёздами джаза, выставки «Джаз на шелке», анимированных скетчей Jazz & Art, фотовыставка Best World Jazz Photo, презентация книги Бахрама Багирзаде «Джаз для детей».
Каждый Baku Jazz Festival – это продуманная до мельчайших деталей гармоничная программа, способная удовлетворить изыски самого капризного меломана. В этом году на фестивале будут представлены такие направления, как традиционный джаз, этно-джаз, босанова, джаз-рок. Участвовать в фестивале приезжают мировые звезды: в разные годы были Дайана Кролл, Эл Ди Меола, Чарльз Ллойд, Кейко Мацуи, Shakatak, Jazzanova, Fourplay. Изюминка этого фестиваля – трио Interplay и американская певица Шерил Райли. Пока ещё теплые осенние вечера в сочетании с джазовой музыкой оставят незабываемые впечатления.