https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_6873ee1372238e4f0ac104036_o.jpg
Azərbaycan Dillər Universitetində Şeyx Zayed adına Ərəb dili Auditoriyasında Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Bakıdakı səfirliyi və Universitet arasında əməkdaşlıq çərçivəsində Universitet müəllimlərinin və tələbələrin iştirakı ilə “BƏƏ-də Təhsil” mövzusunda tədbir keçirilmişdir.
İştirakçıları salamlayaraq, Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Bakıdakı səfiri cənab Mohammed Al Blooshi tələbələrin bilikdən faydalandığı və məhsuldar şəbəkələşmə yaratdığı Şeyx Zayed Mərkəzinin təsis edilməsinin əhəmiyyətini vurğuladı. Daha sonra cənab səfir təhsilin mühümlüyü barədə mühazirə oxudu və BƏƏ-in təhsil strategiyası haqqında ətraflı məlumat verdi.
“Təhsil hər zaman BƏƏ-in ən uca prioritetlərindən biri olmuşdur,” deyən cənab səfir qeyd etdi ki, anlayışı artırmaq, fürsətlər yaratmaq və cəmiyyəti irəli aparmaq üçün BƏƏ təhsilin gücünə inanır.
Səfir Mohammed Al Blooshi iştirakçılarla BƏƏ-dəki universitetlər haqqında məlumatı paylaşdı, 1976-cı ildə təsis edilmiş ilk Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri Universiteti (UAEU), həmçinin BƏƏ-in təhsil sahəsindəki nailiyyətlərindən bəhs etdi.
Tədbir tələbələrin ərəb dilində performansları, səfir ilə sual-cavab sessiyası və UAEU-ya həsr edilmiş film ilə davam etdi.

https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_6873ee1372238e4f0ac104036_o.jpg
Within the framework of cooperation between the Embassy of the United Arab Emirates in Baku and Azerbaijan University of Languages the event in the theme of “Education in UAE” with the participation of University teachers and students was held in Sheikh Zayed Arabic Language Auditorium (Hall) in the University.
Greeting the participants, Ambassador of the United Arab Emirates Excellency Mohammed Al Blooshi stressed the significance of the establishment of Sheikh Zayed Center, where students benefit from knowledge and create productive networking. Then Mr. Ambassador delivered a lecture about the importance of education and gave detailed information about the UAE strategy on education.
“Education has always been one of the highest priorities of the UAE,” said Mr. Ambassador, and underlined that the UAE believes in the power of higher education to increase understanding, create opportunities and move society forward.
Excellency Mohammed Al Blooshi shared with the participants information about universities in the UAE, mentioned the first university established in 1976 -the University of the United Arab Emirates (UAEU), and the country’s achievements in education.
The event continued with the students’ performances in the Arabic language, Q&A session, and a film dedicated to UAEU.