https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_9fd41588e805beb25be461d29_o.jpg
Ölkəmizə səfər edəcək xarici qonaqlar üçün telekommunikasiya xidmətləri “Azercell” ilə artıq daha rahat və əlçatandır.
“Azercell” şirkəti 8 oktyabr 2024-cü il tarixindən etibarən Fakturasız (SimSim) xətt sisteminə aid “Turist” tarif paketlərini yeniləyərək daha sərfəli və rahat istifadə imkanları təqdim edir.
Ölkə qonaqlarının mobil internetdən istifadəyə üstünlük verdiyini diqqət mərkəzində saxlayan “Azercell” “Turist” tariflərində bu xidmətdən istifadə imkanlarını genişləndirir. Yenilənmiş tariflər çərçivəsində sosial media üçün nəzərdə tutulan internet həcmi ümumi istifadə üçün ayrılan internet həcmi ilə birləşdirilir. Nəticədə “Xoş gəldin”, “Super” və “Maks” tariflərində ümumi istifadə üçün nəzərdə tutulan internet həcmi 2 dəfə artırılır.
İndi “Xoş gəldin” tarifinin istifadəçiləri ay ərzində 30 GB internet, “Super” tarifinin istifadəçiləri 60 GB internet və “Maks” tarifinin istifadəçiləri 120 GB internet həcmindən yararlana bilərlər.
Eyni zamanda, “Turist” nömrələri və tarif paketlərinin istifadə müddəti 15 gündən 30 günə qədər uzadılır. Azərbaycanda müvəqqəti yaşayış icazəsi olan əcnəbi vətəndaşlar 30 günlük müddət bitdikdən sonra müvafiq sənədlər təqdim edərək “Turist” və digər tariflərdən istifadəni davam etdirə biləcəklər.
Qeyd edək ki, “Turist” tarif paketlərinə qoşulmaq üçün əcnəbi vətəndaşlar xarici pasport ilə istənilən “Azercell Eksklüziv” ofislərinə və ya rəsmi dilerlərinə müraciət edə bilərlər.
“Azercell”in rəsmi veb-səhifəsinə keçid edərək tariflər barədə daha ətraflı məlumatla tanış olmaq mümkündür.
Qeyd edək ki, bu yeniliklər Bakıda baş tutacaq BMT-nin İqlim Dəyişikliyi üzrə Çərçivə Konvensiyası (COP29) və digər beynəlxalq tədbirlər ilə əlaqədar həyata keçirilir.

The leading mobile operator makes mobile services more accessible and affordable for foreign visitors to Azerbaijan.
Starting from October 8, 2024, Azercell enhances its prepaid “Tourist” tariff packages, offering a more user-friendly and cost-effective mobile experience for international visitors to Azerbaijan.
In response to the growing demand for mobile internet among tourists, Azercell has optimized its "Tourist" tariffs by merging the data allocated for social media with the general data allowance. This update effectively doubles the internet data available across the "Welcome," "Super," and "Max" tariffs.
As a result, subscribers of the "Welcome" tariff will receive 30 GB of data, "Super" tariff users will enjoy 60 GB, and those on the "Max" tariff will benefit from 120 GB of internet traffic.
Additionally, the validity period for "Tourist" numbers and packages has been extended from 15 days to 30 days, providing greater convenience and flexibility for visitors. Foreign residents holding temporary residence permits can either continue using the "Tourist" tariffs or switch to other plans by submitting the required documents after the initial 30-day period.
To subscribe to “Tourist” tariffs foreign citizens need to visit Azercell sales or service centers with a valid foreign passport.
For more detailed information on packages, please visit the official Azercell website.
These enhancements have been introduced in anticipation of the 29th Conference of the UN Framework Convention on Climate Change (COP29) and other international events to be held in Baku.