https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_9fd41588e805beb25be461d29_o.jpg
Ölkəmizə səfər edəcək xarici qonaqlar üçün telekommunikasiya xidmətləri “Azercell” ilə artıq daha rahat və əlçatandır.
“Azercell” şirkəti 8 oktyabr 2024-cü il tarixindən etibarən Fakturasız (SimSim) xətt sisteminə aid “Turist” tarif paketlərini yeniləyərək daha sərfəli və rahat istifadə imkanları təqdim edir.
Ölkə qonaqlarının mobil internetdən istifadəyə üstünlük verdiyini diqqət mərkəzində saxlayan “Azercell” “Turist” tariflərində bu xidmətdən istifadə imkanlarını genişləndirir. Yenilənmiş tariflər çərçivəsində sosial media üçün nəzərdə tutulan internet həcmi ümumi istifadə üçün ayrılan internet həcmi ilə birləşdirilir. Nəticədə “Xoş gəldin”, “Super” və “Maks” tariflərində ümumi istifadə üçün nəzərdə tutulan internet həcmi 2 dəfə artırılır.
İndi “Xoş gəldin” tarifinin istifadəçiləri ay ərzində 30 GB internet, “Super” tarifinin istifadəçiləri 60 GB internet və “Maks” tarifinin istifadəçiləri 120 GB internet həcmindən yararlana bilərlər.
Eyni zamanda, “Turist” nömrələri və tarif paketlərinin istifadə müddəti 15 gündən 30 günə qədər uzadılır. Azərbaycanda müvəqqəti yaşayış icazəsi olan əcnəbi vətəndaşlar 30 günlük müddət bitdikdən sonra müvafiq sənədlər təqdim edərək “Turist” və digər tariflərdən istifadəni davam etdirə biləcəklər.
Qeyd edək ki, “Turist” tarif paketlərinə qoşulmaq üçün əcnəbi vətəndaşlar xarici pasport ilə istənilən “Azercell Eksklüziv” ofislərinə və ya rəsmi dilerlərinə müraciət edə bilərlər.
“Azercell”in rəsmi veb-səhifəsinə keçid edərək tariflər barədə daha ətraflı məlumatla tanış olmaq mümkündür.
Qeyd edək ki, bu yeniliklər Bakıda baş tutacaq BMT-nin İqlim Dəyişikliyi üzrə Çərçivə Konvensiyası (COP29) və digər beynəlxalq tədbirlər ilə əlaqədar həyata keçirilir.

https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_9fd41588e805beb25be461d29_o.jpg
Услуги мобильной связи для иностранных граждан и гостей Азербайджана теперь удобнее и доступнее с Azercell
С 8 октября 2024 года Azercell обновляет тарифные пакеты «Турист», доступные абонентам предоплатной системы (SimSim). Эти изменения направлены на улучшение пользовательского опыта и предоставление более выгодных условий гостям страны.
Учитывая меняющиеся потребности туристов в мобильном интернете, Azercell оптимизировал использование трафика в тарифах «Турист». Теперь интернет-трафик, предназначенный для социальных сетей, приплюсован к трафику, предназначенному для общего пользования. В результате интернет-трафик в тарифах «Добро пожаловать», «Супер» и «Макс» увеличивается вдвое.
Так, в рамках тарифа «Добро пожаловать» пользователи получат 30 ГБ, пользователи тарифа «Супер» - 60 ГБ, а абоненты тарифа «Макс» смогут пользоваться 120 ГБ интернет-трафика.
Помимо этого, мобильный оператор увеличивает срок использования номеров и тарифных пакетов «Турист» с 15 до 30 дней. Иностранные граждане, имеющие временный вид на жительство в Азербайджанской Республике, смогут продолжить пользоваться тарифами «Турист» даже по истечении 30 дней, предоставив соответствующие документы. Также им будет предоставлена возможность подключиться к другим тарифными планам.
Для подключения к тарифам «Турист» иностранным гражданам необходимо обратиться в любой офис Azercell Exclusive или к официальным дилерам с заграничным паспортом.
Более подробную информацию о тарифах можно найти на официальном сайте Azercell.
Отметим, что данные новшества реализуются в рамках подготовки к 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29), а также другим международным мероприятиям, которые пройдут в Баку.