https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_f959b23644014f13bef2a6a3d_o.jpg
“STP Şirkətlər Qrupu”nun həyata keçirdiyi “Sabahın Gücü” inkişaf proqramı çərçivəsində oktyabrın 1-də “Hilton” oteldə növbəti məzun günü keçirilib.
Məlumat üçün qeyd edək ki, “Sabahın Gücü” inkişaf proqramı ölkədə ilk dəfə “STP Şirkətlər Qrupu” tərəfindən mühəndislik sahəsində təhsil alan gənclərin sənaye mühəndisliyi istiqamətində peşəkar inkişafını artırmaq məqsədilə yaradılan proqramdır. Proqramın məqsədi ölkəmizdə aparılan kadr potensialının yüksəldilməsi siyasətinə töhfə verməklə yanaşı, müasir çağırışlara uyğun olaraq sənaye sahəsində fəaliyyət göstərəcək uğurlu gənc mühəndislər nəslinin yetişdirilməsi və ölkə gənclərinin inkişafına dəstək verməkdir.
2023-cü ildən start götürən “Sabahın Gücü” proqramı gənclərin böyük marağına səbəb olub. Belə ki, 2023-cü ildə 100 nəfər müraciətçinin arasından 50 nəfər proqrama qoşulmuşdusa, сari tədris ilinin ilk yarısında bu say 3000 müraciətçi arasından 108 nəfər təşkil edib. Tədris müddətində təcrübəçilərin texniki biliklərinin və bacarıqlarının artırılması məqsədilə müxtəlif təlimlər təşkil edilib. “Sabahın Gücü” təcrübəçilərinin peşəkar hazırlığını təmin etmək üçün “STP Şirkətlər Qrupu”nda çalışan əməkdaşlardan ibarət mentorlar komandası formalaşdırılıb və proqrama cəlb edilib.
Tədbirdə çıxış edən “STP Şirkətlər Qrupu”nun İnsan resursları üzrə baş inzibatçısı, “Sabahın Gücü” inkişaf proqramının rəhbəri Şölə Əliyeva şirkət üçün gənclərin inkişafının prioritet məqsədlərdən olduğunu qeyd edib: “Son 4 ildə təqribən 400 nəfər gənc peşəkar sənaye mühəndisi kimi yetişdirilib və “Sabahın Gücü” inkişaf proqramı çərçivəsində gənc mühəndisləri sənaye prosesinə cəlb etməklə, ölkə gəncləri arasında bu sektora marağın daha da böyüməsinə nail olmaq istəyirik. Eyni zamanda, xanımların sənaye mühəndisliyi sahəsinə cəlb edilməsi məqsədilə “STP Şirkətlər Qrupu” və Təhsilin İnkişaf Fondu tərəfindən həyata keçirilən “Zərif Mühəndislər” layihəsində seçilən xanım qaliblərimizi də təqdim edərək onlara uğurlar arzu etmək istəyirəm”.
Qeyd edək ki, gənclərin davamlı peşəkar inkişafını təmin etmək üçün “Sabahın Gücü” inkişaf proqramına yenidən start verilib. Proqrama qoşulmaq üçün CV-nizi mövzu hissəsində ixtisasınızı qeyd etməklə, sabahingucu@stp.az elektron ünvanına göndərə bilərsiniz və ya bu linkə keçid etməklə də müvafiq vakansiyanı seçərək müraciət etmək mümkündür.
“STP Şirkətlər Qrupu”nun tərkibində fəaliyyət göstərən şirkətlərin bütün məhsul və xidmətləri haqqında ətraflı məlumatı *0990 nömrəli Məlumat Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq, rəsmi internet səhifəsinə daxil olaraq və ya sosial şəbəkələrdəki səhifələrimizi izləməklə əldə edə bilərsiniz.

Группа компаний STP провела день выпускника для учащихся по программе развития Sabahın Gücü
Группа компаний STP провела день выпускника для учащихся по программе развития Sabahın Gücü Группа компаний STP провела день выпускника для учащихся по программе развития Sabahın Gücü
В Баку состоялась церемония выпуска очередных участников программы развития Sabahın Gücü, реализуемой группой компаний STP. Следует отметить, что данная программа в своем роде является первой в стране, которая была осуществлена со стороны группы компаний STP и которая направлена на профессиональное развитие студентов, обучающихся в сфере промышленного инжиниринга.
Цель программы – это не только вносить вклад в политику повышения кадрового потенциала страны, а также подготавливать успешное поколение молодых инженеров, которые хотят работать в промышленной сфере и отвечать современным вызовам.
Программа Sabahın Gücü, стартовавшая в 2023 году, вызвала большой интерес среди студентов. Так в 2023 году из 100 заявок было отобрано 50 человек, а уже в первой половине текущего учебного года количество заявок достигло 3000, из которых 108 студентов были приняты в программу. В период обучения проводились различные тренинги для повышения технических знаний и развития мягких навыков участников. Для обеспечения профессиональной и квалификационной подготовки стажеров была сформирована команда менторов из числа сотрудников группы компаний STP.
Выступая на мероприятии, исполнительный директор по человеческим ресурсам группы компаний STP и руководитель программы Sabahın Gücü Шоля Алиева подчеркнула, что развитие молодежи является приоритетным вопросом для компании. Она также добавила: «За последние 4 года около 400 студентов были подготовлены как профессиональные инженеры и в рамках программы Sabahın Gücü мы стремимся привлечь еще больше молодых людей в этот сектор. В то же время хочу пожелать успехов победительницам нашего другого проекта Zərif мühəndislər, который осуществляется совместно с Фондом развития Азербайджана и нацелен на привлечение женщин в сферу промышленного инжиниринга».
Программа развития Sabahın Gücü была создана с целью обеспечения профессионального роста и развития молодежи. Для участия в данной программе можно отправить резюме на электронную почту sabahingucu@stp.az, указав свою специальность в теме письма, либо же можно подать заявку, выбрав соответствующую вакансию, перейдя по этой ссылке. Подробную информацию о продуктах и услугах компаний входящих в группу компаний STP возможно получить, связавшись с информационным центром по номеру *0990 либо же посетив наш официальный веб-сайт или страницы в социальных сетях.