https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_34cf83c511ed35eecc7af27f3_o.jpg
Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL “Ethiopian Airlines” ilə əməkdaşlıq çərçivəsində sərnişinləri üçün beynəlxalq səyahət imkanlarını genişləndirir.
İki aviaşirkət arasında imzalanan tərəfdaşlıq müqaviləsinə əsasən, sərnişinlər artıq əlavə marşrutlara və daha rahat transferlərə çıxış əldə edirlər. Həmçinin bu əməkdaşlıq çərçivəsində baqajın bir dəfə qeydiyyata alınması xidməti təqdim edilir və hər iki aviaşirkətin uçuşları üçün vahid biletin rəsmləşdirilməsi imkanı yaradılır.
Bu anlaşma hər iki aviaşirkətin müştəriləri üçün rahat və komfortlu səyahət təcrübəsi təmin etmək istiqamətində mühüm bir addımdır. Belə ki, əməkdaşlıq çərçivəsində transfer zamanı baqajın yenidən qeydiyyata alınması ehtiyacı aradan qaldırılır və səyahət logistikası asanlaşdırılır. Sərnişinlər artıq Yaxın Şərq və Körfəz Əməkdaşlıq Şurası ölkələrində, eləcə də Hindistan yarımadasındakı hava limanları vasitəsilə rahat transferlərdən yararlana bilərlər ki, bu da beynəlxalq səyahətlərin təşkilini sadələşdirir.
“Ethiopian Airlines” ilə tərəfdaşlıq AZAL-ın beynəlxalq mövcudluğunu daha da möhkəmləndirir. Aviaşirkət sərnişinlərinə daha sərfəli və rahat səyahət təqdim etmək üçün digər aviadaşıyıcılarla əməkdaşlıqlarını davam etdirir.
Afrikanın ən böyük aviaşirkəti olan “Ethiopian Airlines” bu əməkdaşlıqda mühüm rol oynayır. Aviaşirkətin geniş marşrut şəbəkəsi Afrika qitəsi boyunca COP29-a üzv olan ölkələrin əksəriyyətini əhatə edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_34cf83c511ed35eecc7af27f3_o.jpg
Azerbaijan’s national air carrier, AZAL, is expanding international travel opportunities for its passengers through a collaboration with Ethiopian Airlines.
Under the partnership agreement between the two airlines, passengers now have access to additional routes and convenient transfers. This cooperation also allows for the issuance of a single ticket for flights on both airlines, along with end-to-end baggage check-in services.
This agreement marks an important step in providing a seamless and comfortable travel experience for the customers of both air carriers. Thus, the collaboration simplifies travel logistics by eliminating the need for re-checking baggage during transfers. Passengers can now enjoy smooth transfers through hubs in the Middle East and Gulf Cooperation Council (GCC) countries, as well as the Indian subcontinent, which facilitates the organization of international trips.
Partnering with Ethiopian Airlines further strengthens AZAL's international presence. The airline continues to collaborate with other carriers to provide more affordable and convenient travel for its passengers.
Ethiopian Airlines, the largest airline in Africa, plays a pivotal role in this collaboration. Its extensive network covers most COP29 member countries across the African continent.