https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_34cf83c511ed35eecc7af27f3_o.jpg
Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL “Ethiopian Airlines” ilə əməkdaşlıq çərçivəsində sərnişinləri üçün beynəlxalq səyahət imkanlarını genişləndirir.
İki aviaşirkət arasında imzalanan tərəfdaşlıq müqaviləsinə əsasən, sərnişinlər artıq əlavə marşrutlara və daha rahat transferlərə çıxış əldə edirlər. Həmçinin bu əməkdaşlıq çərçivəsində baqajın bir dəfə qeydiyyata alınması xidməti təqdim edilir və hər iki aviaşirkətin uçuşları üçün vahid biletin rəsmləşdirilməsi imkanı yaradılır.
Bu anlaşma hər iki aviaşirkətin müştəriləri üçün rahat və komfortlu səyahət təcrübəsi təmin etmək istiqamətində mühüm bir addımdır. Belə ki, əməkdaşlıq çərçivəsində transfer zamanı baqajın yenidən qeydiyyata alınması ehtiyacı aradan qaldırılır və səyahət logistikası asanlaşdırılır. Sərnişinlər artıq Yaxın Şərq və Körfəz Əməkdaşlıq Şurası ölkələrində, eləcə də Hindistan yarımadasındakı hava limanları vasitəsilə rahat transferlərdən yararlana bilərlər ki, bu da beynəlxalq səyahətlərin təşkilini sadələşdirir.
“Ethiopian Airlines” ilə tərəfdaşlıq AZAL-ın beynəlxalq mövcudluğunu daha da möhkəmləndirir. Aviaşirkət sərnişinlərinə daha sərfəli və rahat səyahət təqdim etmək üçün digər aviadaşıyıcılarla əməkdaşlıqlarını davam etdirir.
Afrikanın ən böyük aviaşirkəti olan “Ethiopian Airlines” bu əməkdaşlıqda mühüm rol oynayır. Aviaşirkətin geniş marşrut şəbəkəsi Afrika qitəsi boyunca COP29-a üzv olan ölkələrin əksəriyyətini əhatə edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_34cf83c511ed35eecc7af27f3_o.jpg
Национальный авиаперевозчик Азербайджана AZAL предоставляет своим пассажирам новые возможности для международных путешествий благодаря сотрудничеству с авиакомпанией Ethiopian Airlines.
В рамках партнерского соглашения, заключенного между авиакомпаниями, пассажиры получают доступ к новым маршрутам, включая удобные пересадки. Кроме того, теперь можно оформить единый билет на рейсы обеих авиакомпаний и воспользоваться сквозной регистрацией багажа.
Данное соглашение является важным шагом к обеспечению комфортных и бесшовных путешествий для клиентов обеих авиакомпаний. Так, значительно упрощается логистика путешествий, устраняется необходимость повторной проверки багажа во время пересадок. Теперь пассажиры могут легко пересаживаться через аэропорты на Ближнем Востоке и в странах Совета сотрудничества арабских государств Персидского залива (GCC), а также Индийского субконтинента, что упрощает организацию международных поездок.
Партнерство с Ethiopian Airlines еще больше укрепляет международное присутствие AZAL. Авиакомпания активно работает с другими авиаперевозчиками для предоставления более доступных и удобных путешествий для своих пассажиров.
Ethiopian Airlines, крупнейшая авиакомпания Африки, играет важную роль в этом сотрудничестве. Ее обширная маршрутная сеть охватывает большинство стран-участниц COP29 на африканском континенте.