https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_03fe5ecdf527a45a86114ad88_o.jpg
Kəlbəcər və Laçın rayonlarında Azərbaycan Ordusunun bölmələri tərəfindən aparılan dəqiqləşdirmələr nəticəsində nəzarətə götürülən bir sıra strateji əhəmiyyətli hakim yüksəkliklərdə mühəndis təminatı üzrə tapşırıqların icrası davam etdirilir.
Mühəndis Qoşunlarının digər dövlət qurumları ilə qarşılıqlı fəaliyyəti nəticəsində mürəkkəb relyefli, o cümlədən çətin keçilən qayalıq ərazilərdə bölmələrin fəaliyyətini təmin etmək məqsədilə ümumilikdə 62 km-dən çox yeni təminat yolları çəkilib.
Azad edilən ərazi və hakim yüksəkliklərdə mühəndis təminatı üzrə həyata keçirilən zəruri tədbirlər yüksək peşəkarlıqla yerinə yetirilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_03fe5ecdf527a45a86114ad88_o.jpg
Продолжается выполнение задач по инженерному обеспечению на ряде стратегически важных господствующих высот, взятых под контроль в результате уточнений, проведенных подразделениями Азербайджанской Армии в Кяльбаджарском и Лачинском районах.
В результате взаимодействия инженерных войск с другими государственными структурами проложено более 62 км новых путей снабжения в целях обеспечения деятельности подразделений, дислоцированных в труднопроходимых скалистых местностях со сложным рельефом.
Надлежащие меры по инженерному обеспечению выполняются с высоким профессионализмом на освобожденных территориях и господствующих высотах.