https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_03fe5ecdf527a45a86114ad88_o.jpg
Kəlbəcər və Laçın rayonlarında Azərbaycan Ordusunun bölmələri tərəfindən aparılan dəqiqləşdirmələr nəticəsində nəzarətə götürülən bir sıra strateji əhəmiyyətli hakim yüksəkliklərdə mühəndis təminatı üzrə tapşırıqların icrası davam etdirilir.
Mühəndis Qoşunlarının digər dövlət qurumları ilə qarşılıqlı fəaliyyəti nəticəsində mürəkkəb relyefli, o cümlədən çətin keçilən qayalıq ərazilərdə bölmələrin fəaliyyətini təmin etmək məqsədilə ümumilikdə 62 km-dən çox yeni təminat yolları çəkilib.
Azad edilən ərazi və hakim yüksəkliklərdə mühəndis təminatı üzrə həyata keçirilən zəruri tədbirlər yüksək peşəkarlıqla yerinə yetirilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_03fe5ecdf527a45a86114ad88_o.jpg
The implementation of engineering support tasks continues in a number of strategically dominant high grounds, which were taken under control as a result of the clarifications carried out by the Azerbaijan Army Units in the Kalbajar and Lachin regions.
As a result of the interaction of the Engineering Troops with other government agencies, totally more than 62 km of new supply roads were laid in order to ensure the operation of units in rocky areas with difficult terrain.
Required measures for engineering support are being carried out in the liberated territories and dominant high grounds with high professionalism.