https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_cf2d1e6e532cf85034e706b88_o.jpg
Bank VTB (Azərbaycan)-ın müştəriləri artıq nağd pul krediti üçün müraciət edərkən kredit həyat sığortası əldə edə biləcəklər. Sığorta kreditin şərtlərinə və ümumi dəyərinə təsir göstərmir.
Nağd kredit bankın pərakəndə müştərilərinə 300 manatdan 50 min manatadək illik 10,49%-dən 59 ayadək təklif olunur. 2024-cü ilin ikinci rübünün sonuna VTB-nin pərakəndə kredit portfeli 89 milyon manatı ötüb.
“Kredit həyat sığortası müştərini gözlənilməz hallar - borcalanın vəfat etməsi və ya bədbəxt hadisə nəticəsində əlilliyinin yaranması hallarında borcun sığorta şirkəti tərəfindən ödənilməsini təmin edəcək. Eyni zamanda, həyat sığortası məhsulunu əldə edib-etməməyi müştəri özü seçir və bu, kreditin verilməsi ilə bağlı yekun qərara təsir göstərmir”, - deyə VTB (Azərbaycan)-ın pərakəndə biznesin inkişafı departamentinin direktoru, idarə heyətinin üzvü Yevgeni Borodin şərh edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_cf2d1e6e532cf85034e706b88_o.jpg
Клиенты ВТБ (Азербайджан) теперь могут подключить услугу страхования жизни при оформлении кредита наличными. Страхование не влияет на условия и общую стоимость кредита.
Кредиты наличными доступны розничным клиентам банка на срок до 59 месяцев от 300 до 50 тыс. манатов от 10,49% годовых. По итогам второго квартала 2024 года портфель кредитов наличными банка превысил 89 млн манатов.
«Кредитное страхование жизни защищает клиента в случае непредвиденных обстоятельств. В случае смерти заёмщика гарантирует полную выплату, а в случае его временной или полной потере трудоспособности –покрытие расходов по ежемесячным платежам согласно условиям контракта. При этом клиент сам выбирает, подключать или нет услугу страхования жизни, и это не влияет на окончательное решение о выдаче кредита», - прокомментировал член правления, директор департамента развития розничного бизнеса ВТБ (Азербайджан) Евгений Бородин.