https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_fd3db07f0ea18ba751010490d_o.jpg
Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsinin ikinci günündə ədalətli keçid tərəfdaşlığının və investisiyaların stimullaşdırılmasının müzakirə edilməsi olduqca vacibdir. Ekologiya ilə yanaşı, iqtisadiyyatın inkişafı da dünyanın gələcəyi üçün önəmlidir.
innews.media xəbər verir ki, bunu Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsi çərçivəsində keçirilən “Ədalətli keçid tərəfdaşlığı və investisiyaların stimullaşdırılması” mövzusunda dəyirmi masada COP29-un İqlim üzrə yüksək səviyyəli çempionu Nigar Arpadarai deyib.
“Biz burada insanların həyatda qalması və eyni zamanda, rifah içində yaşaması üçün müzakirələr aparırıq. Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsi COP29-a qədər müzakirə üçün əlverişli platformadır. Bizim əsas hədəfimiz iddialarımızı gücləndirmək, keçidi ədalətli şəkildə formalaşdırmaqdır. Biz 14-ə yaxın təşəbbüs irəli sürmüşük. Bu təşəbbüslər ekologiya, enerji, kənd təsərrüfatı və digər sahələri əhatə edir”,- deyə N.Arpadarai bildirib.

Нигяр Арпадараи: Наряду с экологией, экономическое развитие также важно для будущего мира
Нигяр Арпадараи: Наряду с экологией, экономическое развитие также важно для будущего мира Нигяр Арпадараи: Наряду с экологией, экономическое развитие также важно для будущего мира
Во второй день Бакинской недели климатической деятельности очень важно обсудить вопросы партнерства справедливого перехода и стимулирования инвестиций. Наряду с экологией, экономическое развитие также важно для будущего мира.
Как сообщает innews.media, об этом заявила лидер высокого уровня ООН по климату на COP29 Нигяр Арпадараи на круглом столе на тему «Партнерство справедливого перехода и стимулирование инвестиций», проведенном в рамках Бакинской недели климатической деятельности.
«Мы ведем здесь дискуссии о том, чтобы люди могли выжить и в то же время жить в благополучии. Бакинская неделя климатической деятельности является благоприятной площадкой для дискуссий в преддверии COP29. Главная цель - усилить наши претензии и справедливо оформить переход. Мы выдвинули около 14 инициатив, которые охватывают экологию, энергетику, сельское хозяйство и другие области», - сказала Н.Арпадараи.