https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_215c33b0df4303620b7ccee12_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov bu tədris ilində təhsil alan konqolu tələbələrlə görüşüb.
Tələbələri təbrik edən rektor bildirib ki, gənclər 5 ildən sonra Konqoda peşəkar mütəxəssis kimi öz ölkələrinə xidmət edəcəklər.
Elmar Qasımov vurğulayıb ki, tələbələrin Ali Məktəbdə ali təhsil alması SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf ilə Konqo Respublikasının Milli Neft Şirkətinin baş direktoru Maixent Raoul Ominga arasında imzalanan “Azərbaycan Respublikasının Dövlət Neft Şirkəti ilə Konqo Milli Neft Şirkəti arasında təlim haqqında Anlaşma Memorandumu” çərçivəsində baş tutub.
Sonra rektor tələbələri ayrı-ayrılıqda dinləyib, onların təklifləri ilə bağlı yerindəcə müvafiq tapşırıqlarını verib.
Xatırladaq ki, 8 konqolu gənc 2024-2025-ci tədris illərində SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Neft-qaz mühəndisliyi və Kimya mühəndisliyi ixtisasları üzrə bakalavriat səviyyəsində təhsil alacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_215c33b0df4303620b7ccee12_o.jpg
Ректор Бакинской высшей школы нефти SOCAR (БВШН) Эльмар Гасымов встретился с конголезскими студентами, поступившими в БВШН в этом учебном году.
Поздравляя студентов, ректор сказал, что через 5 лет они начнут служить своей стране как профессионалы. Эльмар Гасымов подчеркнул, что конголезские студенты обучаются в Бакинской высшей школе нефти в рамках Меморандума о взаимопонимании по подготовке кадров между Государственной нефтяной компанией Азербайджанской Республики (SOCAR) и Национальной нефтяной компанией Республики Конго (SNPC), подписанного президентом SOCAR Ровшаном Наджафом и генеральным директором SNPC Майксеном Раулем Оминга.
Затем ректор выслушал каждого из студентов и дал соответствующие указания относительно их чаяний и предложений.
8 молодых людей из Конго будут обучаться на степень бакалавра по специальностям «Нефтегазовая инженерия» и «Химическая инженерия» в Бакинской высшей школе нефти SOCAR в 2024-2025 учебном году.