https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_215c33b0df4303620b7ccee12_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov bu tədris ilində təhsil alan konqolu tələbələrlə görüşüb.
Tələbələri təbrik edən rektor bildirib ki, gənclər 5 ildən sonra Konqoda peşəkar mütəxəssis kimi öz ölkələrinə xidmət edəcəklər.
Elmar Qasımov vurğulayıb ki, tələbələrin Ali Məktəbdə ali təhsil alması SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf ilə Konqo Respublikasının Milli Neft Şirkətinin baş direktoru Maixent Raoul Ominga arasında imzalanan “Azərbaycan Respublikasının Dövlət Neft Şirkəti ilə Konqo Milli Neft Şirkəti arasında təlim haqqında Anlaşma Memorandumu” çərçivəsində baş tutub.
Sonra rektor tələbələri ayrı-ayrılıqda dinləyib, onların təklifləri ilə bağlı yerindəcə müvafiq tapşırıqlarını verib.
Xatırladaq ki, 8 konqolu gənc 2024-2025-ci tədris illərində SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Neft-qaz mühəndisliyi və Kimya mühəndisliyi ixtisasları üzrə bakalavriat səviyyəsində təhsil alacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_215c33b0df4303620b7ccee12_o.jpg
Rector of Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) Elmar Gasimov has met with Congolese students who entered BHOS this academic year.
Congratulating the students, the rector said that in 5 years, they will start serving their country as professionals. Elmar Gasimov emphasized that the Congolese students are studying at Baku Higher Oil School within the framework of the Memorandum of Understanding on Training between the State Oil Company of the Republic of Azerbaijan (SOCAR) and the National Oil Company of the Republic of Congo (SNPC) signed by SOCAR President Rovshan Najaf and SNPC Director General Maixent Raoul Ominga.
Then, the rector approached each student individually, listened to their concerns and gave relevant instructions to address these concerns.
8 Congolese young people will pursue a bachelor degree in Petroleum Engineering and Chemical Engineering at the Baku Higher Oil School of SOCAR in the 2024-2025 academic year.