"Snayper həddi" müsabiqəsində növbəti çalışmalar yerinə yetirilib
"Snayper həddi" müsabiqəsində növbəti çalışmalar yerinə yetirilib "Snayper həddi" müsabiqəsində növbəti çalışmalar yerinə yetirilib
"Beynəlxalq Ordu Oyunları-2022" çərçivəsində İranın Yəzd şəhərində keçirilən "Snayper həddi" müsabiqəsinin ikinci mərhələsi üzrə müvafiq çalışmalar yerinə yetirilib.
Çalışmaların şərtinə uyğun olaraq 300-500 metr məsafədə yerləşən hədəflər məhv edilib. Sonra maneələr zolağını dəf edən növbəti snayper heyəti üçün hədəflər müəyyənləşdirilib və 400-600 metr məsafədə yerləşən 4 hədəfə atəş açılıb.
Snayper cütlükləri, həmçinin 150-200, 200-400 və 300-800 metr məsafədə sabit və hərəkət edən beş hədəfi sərrast atəşlə məhv ediblər.
Daha sonra hakim komissiyasının üzvlərinin iştirakı ilə üçüncü mərhələnin püşkatma mərasimi keçirilib.

https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_c496358c7dd774943e8abfd0c_o.jpg
Relevant exercises were fulfilled on the second stage of the “Sniper Frontier” contest, held as part of the “International Army Games-2022” in Yazd, Iran.
According to the exercises terms, targets located at a distance of 300-500 meters were destroyed. Then the targets for the next sniper team, which had overcome the obstacle course, were determined and 4 targets located at a distance of 400-600 meters were fired.
With accurate fire sniper pairs destroyed five stationary and moving targets located at distances of 150-200, 200-400, and 300-800 meters.
Then the drawing procedure for the third stage was held with the participation of members of the Board of Referees.