Lider mobil operator “Uğur qızlarımızındır” adlı sosial layihəyə başlayıb
Sentyabr ayının 20-də 2023-2024-cü tədris ili üçün İnformasiya texnologiyaları ixtisasları üzrə ən yüksək bal toplayaraq tələbə adını qazanmış qızlar “Azercell”in qonağı olublar.
Görüş “Azercell Telekom” MMC-nin hüquq, etika və komplayens üzrə baş direktoru Şirin Əliyevanın, İnsan kapitalının idarə edilməsi departamentinin direktoru Dilarə Hüseynovanın və Korporativ ünsiyyət departamentinin direktoru Sona Abbasovanın iştirakı ilə baş tutub.
“Şirkətimiz qadınların ictimai həyatda fəallığının artırılmasına yönəlik bir sıra sosial təşəbbüslər həyata keçirir. Gənclərimiz arasında sizin kimi savadlı, istedadlı, yüksək akademik nəticələr nümayiş etdirən qızlarımızın yer alması bizdə böyük qürur və sevinc hissi yaradır. Seçdiyiniz ixtisas cəsarət və uzaqgörənlik tələb edir. Ölkəmizdə yeni nəsil IT/İKT mütəxəssislərinin yetişdirilməsinə və peşəkar inkişafına töhfə verməyə sadiq bir şirkət olaraq sizə bu yolda daim dəstək göstərməyə hazırıq. İnanıram ki, məhz sizin kimi yenilikçi təfəkkürə sahib olan qızlarımız sayəsində innovativ və inklüziv cəmiyyətin qurulması üçün zəmin yarada biləcəyik”, - deyə tələbələri təbrik edən Şirin Əliyeva bildirib.
Qızlara təhsil müddəti ərzində “Azercell”də təcrübə keçmək imkanı verildiyini bildirən Dilarə Hüseynova deyib: “Şirkətimiz IT və İKT üzrə ixtisaslaşmış gənclərin inkişafı üçün geniş imkanlar yaradır. Bu sahədə çalışan qadın əməkdaşlarımızın bilik və bacarıqlarının artırılmasına xüsusi diqqət ayrılır. Məqsədimiz sizin kimi istedadlı gənclərin peşəkar kadr kimi formalaşmasını təmin etməkdir”.
Sona Abbasova isə öz növbəsində tələbələrə şirkətin korporativ məsuliyyət strategiyası haqqında məlumat verib, xüsusilə də qadınların gücləndirilməsi və inkişafı istiqamətində görülən işlər barədə danışıb.
Görüş çərçivəsində tələbələrə dəyərli hədiyyələr və “SuperSən 10GB” tarif paketinə 6 aylıq abunəlik təqdim edilib.
“Azercell Telekom” MMC bu il tələbə adını qazanmış bütün abituriyentləri təbrik edir, onlara daha da böyük uğur və nailiyyətlər arzulayır!
Qeyd edək ki, tələbələrin siyahısı ixtisas seçiminin nəticələrinə əsasən Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən təqdim edilib.

The leading mobile operator launches a social project “Success for Girls”
On 20 September, Azercell executives met with a group of female students who achieved the highest scores in the 2023-2024 entrance exams for Information Technology (IT) specialties. The event was attended by Shirin Aliyeva, Chief Legal, Ethics and Compliance Officer, Dilara Huseynova, Director of Human Capital Management Department and Sona Abbasova, Director of the Corporate Communications Department.
“Azercell is committed to empowering women. We are proud to celebrate your exceptional academic achievements. Choosing a path in IT requires both courage and vision. At Azercell, we are dedicated to supporting the next generation of IT specialists and will be by your side every step of the way, encouraging your growth. I believe that creative and intelligent young women like you are laying the foundation for a more innovative and inclusive society”, stated Shirin Aliyeva, extending her congratulations to the students.
Dilara Huseynova shared information about an internship program available for the girls during their bachelor education: “Azercell creates extensive opportunities for young people in IT/ICT field, with a particular focus on enhancing the skills and knowledge of female employees. Our goal is to nurture talented young people and prepare them for successful careers in the IT industry”.
Sona Abbasova, in turn, discussed the company's corporate social responsibility strategy, highlighting initiatives aimed at empowering women and supporting their professional development.
During the meeting, the students were presented with valuable gifts and a free subscription to the “SuperSən 10GB” tariff package for 6 months.
Azercell extends its congratulations to all the students who earned their bachelor’s degrees this year and wishes them continued success and achievements.
It should be noted that the list of students was provided by the State Examination Center of the Republic of Azerbaijan according to the results of selection for academic specialties.