ABB-nin tərəfdaşlığı ilə “Startup World Cup” yarışması keçirilib!
ABB-nin tərəfdaşlığı ilə “Startup World Cup” yarışması keçirilib! ABB-nin tərəfdaşlığı ilə “Startup World Cup” yarışması keçirilib!
ADA Universitetində “Technovate-Sabah Mələk İnvestorlar Klubu” və “Pegasus Ventures” tərəfindən Azərbaycanda ilk dəfə startaplar üzrə dünya çempionatının (“Startup World Cup”) regional mərhələsi keçirilib.
ABB ölkəmizin ilk dəfə ev sahibliyi etdiyi bu qlobal tədbirə tərəfdaşlıq dəstəyi verib. Yarışmada iştirak üçün qeydiyyatdan keçmiş 100-ə yaxın startap arasından seçilən 5 startap öz ideyalarını geniş auditoriya qarşısında təqdim edib. Münsiflərin qərarı ilə qalib elan olunmuş startap 4 oktyabr tarixində ABŞ-da keçiriləcək final yarışmasında Azərbaycanı təmsil edəcək.
“Startup World Cup” 60-dan çox ölkədə keçirilir və dünyanın ən yaxşı startaplarını bir araya gətirir. Onların qlobal miqyasda tanınmasına imkan yaradır. Bu baxımdan, sözügedən yarışma gənc sahibkarları və onların innovativ ideyalarını dəstəkləyən unikal platformadır.
Ölkəmizdə belə qlobal əhəmiyyətli tədbirlərin keçirilməsi Azərbaycanın startap ekosisteminin inkişafına, bu sahədə faydalı təcrübələrin formalaşmasına, gənc sahibkarlarımızın beynəlxalq arenada tanınmasına xidmət edir.
“Startup World Cup” tədbirinə tərəfdaşlıq dəstəyi ilə ABB yeni imkanların axtarışında olan gənc sahibkarların yanında olduğunu, onların inkişafına hərtərəfli dəstəyini bir daha nümayiş etdirir.

https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_a644dd576d0448da75d391e11_o.jpg
19 сентября в Университете ADA впервые в Азербайджане прошел региональный этап мирового чемпионата по стартапам (Startup World Cup). Организаторами выступили клуб инвесторов Technovate Angels Club и Pegasus Ventures, а партнером мероприятия стал Банк АВВ. Из почти 100 стартапов были отобраны 5 лучших, которые представили свои идеи перед широкой аудиторией. Победитель, выбранный жюри, будет представлять Азербайджан в финале, который пройдет 4 октября 2024 года в США.
Startup World Cup проводится более чем в 60 странах и объединяет лучшие стартапы со всего мира, предоставляя им возможность заявить о себе на международной арене. Этот конкурс — уникальная платформа для поддержки молодых предпринимателей и их инновационных идей.
Проведение таких масштабных мероприятий в нашей стране помогает развивать стартап-экосистему Азербайджана, накапливать ценный опыт и повышать международное признание наших молодых предпринимателей. Поддерживая "Startup World Cup", Банк АВВ снова демонстрирует свою всестороннюю поддержку молодых предпринимателей, стремящихся к новым высотам.
Информацию о современных, полезных, универсальных продуктах и услугах банка АВВ можно получить в филиалах и отделениях Банка, на официальном веб-сайте https://abb-bank.az/, позвонив в Информационный центр по короткому номеру 937, а также на официальной странице Банка в Facebook.