https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_68005a5b2ce4dd00447f5cdcb_o.jpg
Alman-Azərbaycan Xarici Ticarət Palatası (AHK Azərbaycan) 22-23 avqust 2022-ci il tarixlərində əczaçılıq sahəsi üzrə fəaliyyət göstərən alman şirkətlərindən ibarət nümayəndə heyətinin Azərbaycana iki günlük işgüzar səfərini təşkil edib.
İki gün davam edəcək proqramın ilk günü, 22 avqust tarixində, əczaçılıq sahəsində fəaliyyət göstərən 5 Almaniya və 10 Azərbaycan şirkəti AHK Azərbaycanın Konfrans Zalında "Azərbaycan üçün alman əczaçılıq məhsulları" üzrə təqdimat tədbirində bir araya gəlib. İştirak edən alman nümayəndələr tədbir iştirakçılarını alman şirkətlərinin fəaliyyəti, layihə və təkliflərinin tanıdılması, əməkdaşlıq imkanlarının müzakirəsi və regionda planlaşdırılan fəaliyyətləri ilə yaxından tanış edib.
Tədbirdə AHK Azərbaycanın İcraçı direktorunun müavini, cənab Fabian Zittlau və Almaniya Federativ Respublikasının Azərbaycandakı Səfirinin müavini cənab Heiko Schwarz rəsmi açılış nitqi ilə bütün iştirakçıları salamlayıb və iştirakçıları Azərbaycanda baş verən son hadisələr və mövcud bazar tendensiyaları haqqında məlumatlandırıb.
Açılış nitqinin ardınca, alman şirkətlərinin rəhbərləri aşağıdakı mövzular üzrə qısa təqdimatla çıxış edib və iştirakçılara praktiki məlumatlar verib: Beynəlxalq Əczaçılıq Təchizatında B2B Həllər, Onlayn Aptek Necə Qurulmalı (Əsas Müvəffəqiyyət Faktorları və Maneələr), Biznesiniz üçün Ağıllı Saxlama və Yerləşdirmə Həlləri, Avtomatlaşdırma – İstehsalat – İntralogistika, Əczaçılıq Sənayesi və Topdansatış üçün Logistik Məsləhətçilik.
Tədbir müzakirələr və şəbəkədaxili danışıqlar şəraitində yekunlaşıb.
İşgüzar səfərin ikinci günü, 23 avqust tarixində, nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikasının Səhiyyə Nazirliyiylə, eləcə də ölkənin müxtəlif qurumları və şirkətləriylə görüşlər keçirəcək və öz həll yollarını təqdim edəcək.

https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_68005a5b2ce4dd00447f5cdcb_o.jpg
The German-Azerbaijani Chamber of Commerce (AHK Azerbaijan) is organising a 2-day business trip of a Delegation of German pharmaceutical companies to Azerbaijan on 22-23 August 2022.
On the first day of the two-day program, August 22nd, 5 German and 10 Azerbaijani companies operating in the field of pharmaceuticals came together at the AHK Azerbaijan Conference Hall for the presentation event on "German Pharmaceuticals for Azerbaijan". The participating German representatives presented German companies' activities, projects, and proposals to Azerbaijani counterparts, discussed opportunities for cooperation, and provided close information about planned activities in the region.
At the event, the Deputy Executive Director of the AHK Azerbaijan, Fabian Zittlau and the Deputy Head of Mission of the German Embassy in Azerbaijan, Heiko Schwarz, welcomed all participants with an official opening speech and briefed the participants on the recent developments and the current market trends in Azerbaijan.
Following the opening speech, the representatives of German pharmaceutical companies made short presentations and briefed participants on the following topics: B2B Solutions in International Pharmaceutical Supply, How to Setup an Online Pharmacy (Key Success Factors and Obstacles), The Smart Storage and Fulfilment Solution for Your Business, Automation – Manufacturing – Intralogistics, Logistic Consultancy for Pharmaceutical Industry and Wholesale.
The event was concluded with a networking session with participating companies.
On the second day of the business trip, the German delegation will have the opportunity to hold meetings with the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan, as well as various institutions and companies of the country, and showcase their applied solutions from Germany.