https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_df845af132e57bfa7a31bf767_o.jpg
Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsi “2024 Formula 1 Azərbaycan Qran-Prisi” ilə əlaqədar sürücülərə müraciət edib.
İdarənin mətbuat xidmətindən innews.media bildirilib ki, sabah başlayacaq yarışlarla əlaqədar bəzi küçələrdə və prospektlərdə hərəkətin məhdudlaşdırıldığını nəzərə alaraq xüsusilə paytaxtın cənub qapısında yol hərəkəti təhlükəsizliyinin təmin edilməsi və nəqliyyat sıxlığının qarşısının alınması məqsədilə sürücülərdən cənubdan mərkəzə doğru, yəni “Azneft” və “Neftçilər” dairəsinə alternativ kimi Bakı-Salyan yolunun 14-cü kilometrliyindən Lökbatan dairəsi istiqamətində üçüncü kənar dairəvi yolla “20 Yanvar” və ya Yeni Yasamal ərazisindən keçməklə hərəkət etmələri xahiş olunur.
Eyni zamanda, 20-ci sahə, Bayıl qəsəbəsində yaşayanlar isə qəsəbənin daxili yolları ilə Qurban Abbasov küçəsindən keçməklə Teymur Elçin, Mehdi Hüseyn və Lermontov küçələri ilə mərkəzə doğru hərəkət etmələri tövsiyə olunur.
Bununla yanaşı, yol hərəkəti iştirakçılarından yarışın keçirildiyi müddət ərzində fərdi minik avtomobillərindən mümkün qədər az istifadə etmələri, şəhərin mərkəzi hissəsinə yalnız ictimai nəqliyyat vasitələri ilə hərəkət etmələri xahiş olunur.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_df845af132e57bfa7a31bf767_o.jpg
Управление Государственной дорожной полиции города Баку обратилось к водителям в связи с Гран-при Азербайджана Формула 1 сезона 2024.
Как сообщили innews.media в пресс-службе управления, учитывая ограничение движения в связи с соревнованием, которое начнется завтра, на ряде улиц и проспектах, в частности, на южном въезде столицы, в целях обеспечения безопасности дорожного движения и предотвращения транспортных заторов просьба к водителям двигаться с южного направления к центру, то есть, как альтернатива к площади «Азнефть» от 14-го километра трассы Баку-Сальян по третьей окружной кольцевой дороге в сторону Локбатанского круга, проезжая через «20 Января» или территорию Ени Ясамал.
В то же время жителям 20-го участка и поселка Баил рекомендуется двигаться в центр по внутренним дорогам поселка, через улицу Гурбана Аббасова и далее по улицам Теймура Эльчина, Мехди Гусейна и Михаила Лермонтова.
Кроме того, участников дорожного движения в период проведения гонок просят по возможности меньше пользоваться личным автомобилем и добираться в центральную часть города только на общественном транспорте.