Məktəbə qayıdış münasibətilə Yelo Bank-da uşaqlar üçün tədbir keçirilib
Məktəbə qayıdış münasibətilə Yelo Bank-da uşaqlar üçün tədbir keçirilib Məktəbə qayıdış münasibətilə Yelo Bank-da uşaqlar üçün tədbir keçirilib
Yeni tədris ilinin başlaması münasibətilə Yelo Bank-da "Məktəbə sağlam addım" tədbiri keçirilib. "GID CSR Consulting"in birgə təşkilatçılığı ilə baş tutan tədbirdə 1-6-cı sinif şagirdlərinə terror, fövqəladə və digər təhlükəli hallar zamanı davranış qaydalarını əks etdirən təlim keçirilib. Ardınca COP29 tədbiri və Yaşıl Dünya Naminə Həmrəyli ili çərçivəsində uşaqlara ətraf mühitin qorunmasının vacibliyindən bəhs edildi. Maarifləndirici info-sessiya əyləncəli master-klasla əvəz edildi. Burada uşaqlar tullantıların köməkliyi ilə su filteri və taxta çubuqlardan sapand hazırladılar. Tədbirin sonunda uşaqlar göstərdikləri həvəs və aktivliyə görə təşəkkür sertifikatı və mövzuya uyğun hədiyyələrlə makafatlandırıldılar.
Yelo Bank sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində uşaqların parlaq gələcəyi və rifahı üçün çalışır. Uşaqların fərdi inkişafını dəstəkləyən bu cür layihələri Bank gələcəkdə də davam etdirmək niyyətindədir.

In celebration of the new academic year, Yelo Bank, in collaboration with GID CSR Consulting, organized the "Healthy Step to School" event for students in grades 1-6. The event focused on educating children about safety protocols during emergencies, including terrorist incidents and other hazardous situations.
As part of the program, participants also learned about environmental protection in alignment with COP29 and the "Year of Solidarity for a Green World" initiative. Following the informative sessions, the children enjoyed a hands-on masterclass where they crafted water filters and slingshots using recycled materials.
At the conclusion of the event, each child received a certificate of appreciation and eco-themed gifts in recognition of their enthusiasm and participation.
Through its social responsibility strategy, Yelo Bank is committed to supporting the well-being and development of future generations. The Bank will continue to invest in projects that promote the individual growth and education of children.