https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_029d2dfa099fd36a5ba504b63_o.jpg
Heydər Əliyev Fondu və Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin dəstəyi ilə ukraynalı uşaqlar Bakıda reabilitasiya kursu keçirlər.
Valideyn himayəsindən məhrum olan 7-17 yaş arası 28 uşaq Səhiyyə Nazirliyinin Sanator-Kurort Reabilitasiya Mərkəzində ilk olaraq pediatr müayinəsi, ümumi müayinələr də daxil olmaqla, laborator-instrumental müayinələrdən keçiblər.
Hazırda uşaqlar Mərkəzdə psixiatr və psixoloqlarla görüş keçirirlər. Tam müayinələr bitdikdən sonra ukraynalı uşaqlar fizioterapevt və reabilitoloq tərəfindən qəbul olunacaqlar. Fizioterapevtik müalicələrə ehtiyacı olanlar üçün müalicə kursu da təyin olunacaq.
Sanator-Kurort Reabilitasiya Mərkəzində uşaqların istirahəti üçün hər cür şərait yaradılıb. Burada olduqları müddətdə onlara Azərbaycan xalqını və tarixinin əks etdirən yerlərə və mərkəzlərə də ekskursiyalar təşkil olunacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_029d2dfa099fd36a5ba504b63_o.jpg
При поддержке Фонда Гейдара Алиева и Министерства здравоохранения Азербайджана украинские дети проходят курс реабилитации в Баку.
В Санаторно-курортном реабилитационном центре Министерства здравоохранения 28 украинским детям в возрасте от 7 до 17 лет, оставшимся без попечения родителей, проведен лабораторно-инструментальный метод исследования, включающий общее педиатрическое обследование.
В настоящее время психиатрами и психологами центра проводится осмотр украинских детей, после чего они будут обследованы физиотерапевтом и реабилитологом. Нуждающимся в физиотерапевтических процедурах будет назначен курс лечения.
В Санаторно-курортном реабилитационном центре украинским детям созданы все условия для эффективного проведения своего досуга. Также для детей из Украины подготовлена культурная программа. Предусмотрено их ознакомление с достопримечательностями столицы, в том числе поездки и экскурсии в исторические памятники и музеи.