https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_87938a73a4365c495e3919466_o.jpg
"Beynəlxalq Ordu Oyunları-2022" yarışları çərçivəsində keçirilən “Snayper həddi” müsabiqəsində iştirak edən komandalar ikinci mərhələnin növbəti çalışmalarını yerinə yetiriblər.
Çalışmanın şərtlərinə uyğun olaraq snayper cütlükləri əvvəlcə 25 metrədək məsafədə yerləşən hədəflərə tapançadan, daha sonra 800 metr məsafədə yerləşən xüsusi hədəflərə snayper tüfənglərindən atəş açıblar.
İran İslam Respublikasının Yəzd şəhərində keçirilən müsabiqədə növbəti çalışma zamanı hərbi qulluqçularımız 200-300 metr məsafədə yerləşən üç hədəfi məhv edərək qarşıya qoyulan tapşırıqların öhdəsindən bacarıqla gəliblər.

https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_87938a73a4365c495e3919466_o.jpg
The teams participating in the “Sniper Frontier” contest, held as part of the “International Army Games-2022”, performed the next exercises of the second stage.
In accordance with the terms of the exercise, sniper pairs first fired at targets located at a distance of up to 25 meters using pistols and then at special targets located at a distance of up to 800 meters using sniper rifles.
During the next exercise of the contest, held in the Yazd city of the Islamic Republic of Iran, Azerbaijani servicemen skillfully coped with the assigned tasks by destroying three targets located at a distance of 200-300 meters.