https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_12fc123a7103f15cf89f43666_o.jpg
Avtoidmanın zirvəsi sayılan Azərbaycan Qran Prisinin Bakı küçələrinə qayıtmasına saatlar qaldı. Bakı Şəhər Halqası 13-15 sentyabr tarixlərində baş tutacaq yarışın sonuncu hazırlıqlarını tamamlayır.
Əvvəlki illərdən fərqli olaraq azarkeşlər bu il Formula 1-in dünyaca məşhur bütün əyləncəli aktivasiyalarını Bulvar ərazisində görə biləcəklər. Ən populyar aktivasiyalardan biri “Pit Stop Challenge”dir. Burada azarkeşlər F1 bolidinin təkərlərini mümkün olan ən qısa zamanda dəyişməyə çalışırlar. Günün ən sürətli komandası mükafatlar, o cümlədən imzalı əşyalar və paddok turu qazanmaq şansı əldə edəcək.
Hər il olduğu kimi Dənizkənarı Bulvar ərazisində yerləşən azarkeş zonasında Fan Forum keçiriləcək. Burada səhnənin qarşısında təşkil olunan sessiyada dünya şöhrətli F1 pilotları avtoidman həvəskarları ilə görüşəcək. Komandalar üçün ayrılmış vaxt ərzində azarkeşlər F1 ulduzlarına öz suallarını verib, onlardan avtoqraf alıb və rəsm çəkdirmək imkanı əldə edəcəklər.
Fərqli texnoloji təcrübələri sevənlər üçün isə “Giant Helmet” çox maraqlı olacaq. Fanatlar nəhəng F1 dəbilqəsinin köməyi ilə virtual reallıqda öz sürücü dəbilqələrini dizayn edəcək və bu unikal təcrübəni sosial mediada paylaşa biləcəklər.
“Ninja əngəl zolağı” fiziki aktivlik axtaranlar üçün idealdır. Hər yaş üçün uyğun olan bu zolaqda fanatlar müxtəlif maneələri dəf edərək əylənəcəklər.
Formula 1 yarışlarının həyəcanı ilə sirkin möcüzəsi bir araya gəlir. Yarış həftəsində akrobatlardan illüziya ustalarına qədər valehedici çıxışlarla dolu möhtəşəm sirk ab -havasını yaşanacaq.
Əyləncənin ekstrimal tərəfi isə motosikletçilərin sürət və cazibə qanunlarını pozaraq nəhəng qlobusda 70 km/saat sürətlə yarışmasıdır. Onların təhlükəli döngələri sizə adrenalin dolu anlar yaşadacaq.
Bakı Şəhər Halqası kiçik qonaqları da unutmayıb. Bulvar ərazisində uşaqlar üçün xüsusi əyləncə nöqtələri mövcuddur. Bundan başqa, milli rəqslər, nağara şoular, retro avtomobillərin sərgisi, müxtəlif foto zonalar, həmçinin kiçik konsertlər kimi əyləncələr də burada yer alacaq.
Bu il yarış həftəsonu Kristal zalında təşkil olunacaq dünya ulduzlarının konsertləri ilə davam edəcək. Sentyabrın 13-də dünya şöhrətli aktyor və musiqi ulduzu Uill Smit öz unikal musiqi proqramı ilə səhnədə fanatları əyləndirəcək. Eyni axşam, yarış həvəskarlarını Cənubi Afrikanın məşhur DJ-i və prodüseri “Black Coffee”nin ritmik və enerjili performansı gözləyir. Sentyabrın 14-də isə dünya musiqisinin parlaq ulduzu J Balvin Bakı səhnəsində avtoidman həvəskarlarına möhtəşəm gecə yaşadacaq.

https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_12fc123a7103f15cf89f43666_o.jpg
Формула 1, считающийся вершиной мирового автоспорта, всего через несколько часов вернется на улицы Баку. Компания Baku City Circuit завершает финальную подготовку к соревнованиям, которые пройдут 13-15 сентября.
В отличие от предыдущих лет, в этом году болельщики смогут увидеть все всемирно известные развлекательные мероприятия Формулы 1 на территории бульвара. Одной из самых популярных активаций является Pit Stop Challenge. Здесь болельщики стараются как можно быстрее сменить шины болида Формулы-1. Самая быстрая команда дня получит призы, в том числе предметы с автографами и экскурсию по паддоку.
Как и каждый год, фан-форум пройдет в фан-зоне, расположенной на Приморском Бульваре . На сессии, организованной перед сценой, всемирно известные пилоты Формулы-1 встретятся с поклонниками автоспорта. В течение этого времени, отведенного командам, болельщики смогут задать вопросы звездам Формулы-1, получить автографы и сфотографироваться.
Для любителей разнообразного технологического опыта «Гигантский шлем» будет очень интересен. Фанаты смогут сконструировать свой собственный водительский шлем в виртуальной реальности с помощью гигантского шлема Формулы-1 и поделиться этим уникальным опытом в социальных сетях.
Полоса препятствий Ниндзя идеально подходит для тех, кто в поисках физической активности. На этой дорожке, подходящей для всех возрастов, любители весело проведут время, преодолевая различные препятствия.
Здесь азарт гонок Формулы 1 и чудо цирка сливаются воедино. В течение конкурсной недели вы окунетесь в прекрасную цирковую атмосферу, наполненную захватывающими выступлениями от акробатов до иллюзионистов.
Экстремальная часть веселья — гонки мотоциклистов внутри гигантского шара со скоростью 70 км/ч, нарушая законы скорости и гравитации. Их опасные повороты подарят вам моменты, наполненные адреналином.
Компания Baku City Circuit не забыла о маленьких гостях. На бульваре есть специальные развлекательные точки для детей. Кроме того, здесь пройдут такие развлечения, как национальные танцы, барабанные шоу, выставка ретро-автомобилей, различные фотозоны, а также небольшие концерты.
В этом году гоночный уикенд включает концерты мировых звезд, которые пройдут в Crystal Hall.13 сентября всемирно известный актер Уилл Смит порадует поклонников своей уникальной музыкальной программой.В этот же вечер любителей автогонок ждет ритмичное и энергичное выступление известного южноафриканского диджея и продюсера Black Coffee. 14 сентября яркая звезда мировой музыки Джей Бэлвин подарит незабываемый вечер любителям автоспорта.