https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_692653628976d6e9adfc8a0eb_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) İnformasiya təhlükəsizliyi IV kurs tələbəsi Elmir Hacızadə “Huawei Azerbaijan”ın "Seeds for the Future" proqramında iştirak edib.
Elmir Azərbaycanın ən yaxşı 6 IT tələbəsindən biri kimi Özbəkistanın Daşkənd şəhərində keçirilən tədbirdə iştirak haqqı qazanıb. Rəhbərlik etdiyi “Lumio” komandası ilə birgə mobil tətbiq layihəsi hazırlayıb. Tətbiq istifadəçilərə süni intellektlə inteqrasiya olunmuş video zənglərlə psixoloji dəstək verir. Layihə mentorlar və hakimlər tərəfindən yüksək qiymətləndirilib və “Social Media Takeover”də qalib gələrək sosial mediada ən çox populyarlıq qazanan komanda olub.
İştirakçılar “Huawei”nin baş mütəxəssisləri tərəfindən 5G, şəbəkə, hardware, bulud texnologiyaları və digər texnoloji sahələrdə təlimlər alıblar. Proqramın ən yaddaqalan hissələrindən biri mədəniyyət mübadiləsi olub. Elmir Azərbaycan tarixini, mədəniyyətini və milli dəyərlərini tanıdaraq digər ölkə nümayəndələri ilə əla münasibətlər qurub və yeni sosial əlaqələr yaradıb.
Proqramdan sonra Elmir Hacızadə Bakıda “Huawei Azerbaijan”ın baş icraçı direktoru David Xu ilə görüşərək proqram müddətində əldə etdiyi uğurlar barədə məlumat verib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_692653628976d6e9adfc8a0eb_o.jpg
Эльмир Гаджизаде, студент четвертого курса специальности «Информационная безопасность» Бакинской высшей школы нефти SOCAR (БВШН), принял участие в программе "Seeds for the Future" компании “Huawei Azerbaijan”.
Эльмир завоевал право участвовать в мероприятии, проводимом в городе Ташкент Узбекистана, как один из 6 лучших IT-студентов Азербайджана. Он разработал проект мобильного приложения вместе с возглавляемой им командой “Lumio”. Приложение оказывает психологическую поддержку пользователям с помощью видеозвонков, интегрированных с искусственным интеллектом. Проект получил высокую оценку менторов и жюри, а команда “Lumio”, выиграв конкурс “Social Media Takeover”, стала самой популярной командой в социальных сетях.
Участники прошли обучение в таких областях, как 5G, сети, hardware, облачные технологии и т.д. Обучение проводилось старшими специалистами Huawei. Одним из самых запоминающихся моментов программы стал культурный обмен. Знакомя представителей других стран с историей, культурой и национальными ценностями Азербайджана, Эльмир установил с ними прекрасные отношения и создал новые общественные связи.
После завершения программы Эльмир Гаджизаде встретился в Баку с генеральным директором компании Huawei в Азербайджане Дэвидом Шуем и проинформировал его об успехах, достигнутых в ходе реализации программы.